Zakończyła się przedostatnia runda Pucharu Świata w rajdach terenowych - OiLibya Rally Maroc 2017. Ostatni etap wygrał Nasser Al Attiyah. Dla Katarczyka jest to już trzecie a dla jego pilota Mathieu Baumela czwarte zwycięstwo w Maroku. Za kierowcą Toyoty do mety ze stratą blisko ośmiu minut dojechał Sebastien Loeb.

marocco 1

fot: facebook.com/Overdrive.Racing/

Jakubowi Przygońskiemu nie udało się we wtorek odrobić strat i awansować na trzecie miejsce w rajdzie. Kierowca ORLEN Team był czwarty. Z Nani Romą przegrał na etapie o pięć minut. Takie same miejsce Przygoński zajął w klasyfikacji generalnej rajdu i tym samym ma już zapewnione wicemistrzostwo w Pucharze Świata. W kończącym sezon Baja Portalegre 500 można zdobyć co najwyżej 30 punktów. Aron Domżała i Maciej Marton wywalczyli szóste miejsce w rajdzie, zostawiając za sobą Mikko Hirvonena. Domżała awansował na podium w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata.

Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk w come backu wygrali klasę, zajmując drugą pozycję w T2. Szybszy był tylko Saudyjczyk Yasir Seaidan, pilotowany w Toyocie przez Laurenta Lichtleuchtera. Seaidan zdobył w tym roku Puchar Świata T2.