Zapraszamy na klubowy wyjazd "Tatarskim śladem". Wspólnie odwiedzimy dzikie zakątki północno-wschodniej Polski i odszukamy ślady polskich Tatarów. 

 

Naszą ekspedycję zaczniemy w okolicach Suwałk, gdzie na dzień dobry łykniemy dużą dawkę historii. Następnie udamy się do znanego mazurskiego miasteczka, znanego m.in. z klasztoru podominikańskiego, bazyliki NMP oraz synagogi z 1788 roku, a także wyśmienitego lokalnego specjału “mrowiska”.

 

 

Następnie udamy się do „Ciotek” Czesława Miłosza, gdzie pospacerujemy po przepięknym parku i spróbujemy wyprostować dom (wszystkie ściany ma krzywe). Kolejnym etapem naszej trasy będzie ekstremalnie bliski (zgodny z przepisami) kontakt z granicą z Litwą i Białorusią. Przejedziemy przez urocze i jednocześnie dzikie lasy równiny augustowskiej, a smaczny, traperski posiłek spożyjemy w objęciach Czarnej Hańczy.

 

Odwiedzimy wsie i miasteczka o bardzo egzotycznych nazwach, otrzemy się o piękne pogranicze białoruskie. Wieczorem dotrzemy w okolice Kruszynian - najbardziej znanej w Polsce enklawy tatarskiej. Tu posłuchamy o historii i dziejach tatarskich w Polsce i oczywiście skosztujemy specjalnych potraw - a piloci będą mieli możliwość popróbować fantastycznych nalewek.

 

 

 

Drugiego dnia zwiedzimy Mizar, Meczet i Jurtę (znaczenie tych nazw rozwikłamy na miejscu). Syci wiedzy i pod wpływem uroku tego miejsca udamy się w dalszą wędrówkę, poprzez urocze wsie, sioła i miasteczka aż dotrzemy w okolice Siemianówki, skąd już tylko „dwa kroki” będą nas dzieliły od kolejnego „tatarskiego” punktu naszej wycieczki „Bohoników”. Dalej off-roadowymi duktami udamy się w stronę stolicy… tym razem Polski.

Więcej informacji wkrótce.