Francuski zespół Team Toyota PRB wystartuje w Rajdzie Dakar prototypowym Hiluxem 4x4 opartym na najnowszym modelu 8. generacji. Za kierownicą siądzie Ronan Chabot, a na miejscu pilota – Gilles Pillot. 

 

 

 

Nowy Hilux 8. generacji jest równie niezwyciężony co poprzednie. 5-litrowy silnik V8 dostarcza 360 KM mocy. Toyota wzbogaciła samochód o nowe rozwiązania poprawiające komfort, aby odciążyć nieco kierowców przedzierających się przez najtrudniejsze tereny. Dlatego nowe wnętrze jest bardziej wygodne, kabina jest cichsza, aby ułatwić rozmowy między kierowcą i pilotem w każdych warunkach, a niższe zużycie paliwa pozwoliło wydłużyć zasięg. Francuski prototyp dakarowego Hiluxa otrzymał nowe lekkie nadwozie oraz wiele rajdowych usprawnień.

 

 

Ronan Chabot to bardzo doświadczony kierowca, który wystartuje w Rajdzie Dakar już po raz 14. Trzykrotnie wygrał kategorię 2WD. Wraz z Gillesem Pillotem dwukrotnie startowali w barwach Toyota France, w latach 2003 i 2010 Land Cruiserem w klasie aut produkcyjnych. Tym razem obaj sportowcy związali się z Toyotą na 3 lata. W najbliższym Rajdzie Dakar wystartuje łącznie 8 Hiluxów, jeden z nich poprowadzą Marek Dąbrowski i Jacek Czachor.

 

 

 

Od 1968 roku, kiedy Hilux pojawił się na rynku, Toyota sprzedała ponad 16 milionów egzemplarzy w ponad 180 krajach i regionach. Przez prawie 50 lat model stał się synonimem twardziela, który poradzi sobie w każdych warunkach i wyjdzie zwycięsko z każdej opresji. Dowiódł tego sławny test Top Gear, w którym Jeremy Clarkson usiłował dobić Hiluxa i pomimo najwymyślniejszych prób mu się to nie udało.

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ