Francuski zespół Team Toyota PRB wystartuje w Rajdzie Dakar prototypowym Hiluxem 4x4 opartym na najnowszym modelu 8. generacji. Za kierownicą siądzie Ronan Chabot, a na miejscu pilota – Gilles Pillot. 

 

 

 

Nowy Hilux 8. generacji jest równie niezwyciężony co poprzednie. 5-litrowy silnik V8 dostarcza 360 KM mocy. Toyota wzbogaciła samochód o nowe rozwiązania poprawiające komfort, aby odciążyć nieco kierowców przedzierających się przez najtrudniejsze tereny. Dlatego nowe wnętrze jest bardziej wygodne, kabina jest cichsza, aby ułatwić rozmowy między kierowcą i pilotem w każdych warunkach, a niższe zużycie paliwa pozwoliło wydłużyć zasięg. Francuski prototyp dakarowego Hiluxa otrzymał nowe lekkie nadwozie oraz wiele rajdowych usprawnień.

 

 

Ronan Chabot to bardzo doświadczony kierowca, który wystartuje w Rajdzie Dakar już po raz 14. Trzykrotnie wygrał kategorię 2WD. Wraz z Gillesem Pillotem dwukrotnie startowali w barwach Toyota France, w latach 2003 i 2010 Land Cruiserem w klasie aut produkcyjnych. Tym razem obaj sportowcy związali się z Toyotą na 3 lata. W najbliższym Rajdzie Dakar wystartuje łącznie 8 Hiluxów, jeden z nich poprowadzą Marek Dąbrowski i Jacek Czachor.

 

 

 

Od 1968 roku, kiedy Hilux pojawił się na rynku, Toyota sprzedała ponad 16 milionów egzemplarzy w ponad 180 krajach i regionach. Przez prawie 50 lat model stał się synonimem twardziela, który poradzi sobie w każdych warunkach i wyjdzie zwycięsko z każdej opresji. Dowiódł tego sławny test Top Gear, w którym Jeremy Clarkson usiłował dobić Hiluxa i pomimo najwymyślniejszych prób mu się to nie udało.

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota Dakarowy Hilux Ronana Chabota