Kolejna czterdziestka na naszej stronie to BJ45LP z kolekcji Infinitum Classic Car Club. Czerwony pick-up spędził pracowite życie na niemieckich polach w okolicach miasta Herne pod Dortmundem, by w 2012 roku trafić w ręce pasjonatów kochających zabytkowe auta.

 

 

Infinitum Classic Car Club to ciekawa inicjatywa Mariusza Ludwiniaka, który pragnął podzielić się radością obcowania z niezwykłymi autami, wchodzącymi w skład swojej kolekcji, która liczy ponad 100 pojazdów. Założony przez niego klub grupuje pasjonatów klasycznej motoryzacji, którzy dzięki członkostwu w Infinitum Classic Car Club mogą poczuć emocje i radość z kontaktu z klasyczna motoryzacją, a także korzystać z zasobów klubowego garażu. Klub oferuje również doradztwo i pomoc techniczną oraz serwis maszyn klubowiczów. W tej kolekcji jest opisywany Land Cruiser BJ45LP, sprowadzony z Niemiec w stanie "do remontu" i doprowadzony do obecnego, idealnego stanu.

 

     

 

To rzadkie na naszym rynku auto pierwotnie posiadało metalową skrzynię (o czym świadczy oznaczenie modelowe), jednak pod potrzeby pierwszego właściciela wykonano dla niego większy, drewniany przedział ładunkowy. Po sprowadzeniu do Polski auto poddane zostało kompletnej renowacji. Po zakończeniu prac wygląda i jeździ jakby dopiero niedawno wyjechało z fabryki. Silnik nie kopci i pali na dotyk nawet przy minusowych temperaturach. Do oryginalnego wyposażenia pojazdu dodano przetwornicę 12V/24V, układ wydechowy ze stali nierdzewnej MG-Motorsport o pięknym dźwięku, nowa tapicerkę. Właściciel ceni sobie również wspomaganie kierownicy, tarczowe hamulce oraz dyferencjał LSD. Piękny okaz pięknie prezentuje się na drogach. 

Dane auta

Toyota Land Cruiser BJ45 Pick-Up
ROK PRODUKCJI 1984
PRZEBIEG 218.000 km
MOC 90 KM (66 kW)
Diesel Silnik 3B, wolnossący, 3431 cm3, 90 KM

 

 

Tekst: Ireneusz Rek

Zdjęcia: infinitum.com.pl

 

 

GALERIA ZDJĘĆ