W Miami można kupić pięknie odrestaurowaną Toyotę Land Cruiser FJ45 pick-up z 1974 roku. Nowy właściciel wsiądzie za kierownicę żywej legendy w kolorze Sky Blue lżejszy o 87 tys. dolarów.

 

 

Dawniej to były samochody! Jeśli bliska jest Wam ta myśl, na pewno zgodzicie się, że w szczególności dotyczy ona terenówek. Wtedy takie samochody powstawały naprawdę do ciężkiej pracy – nie miały żadnych zbędnych udogodnień i można je było naprawiać młotkiem na poboczu czy na środku pola. Wystarczy zajrzeć do wnętrza – żywa blacha i odrobina niezbędnego wyposażenia. Dźwignia zmiany biegów to kawałek metalowego pręta, przełączniki wystają wprost z metalu, można się też dokładnie przyjrzeć, jak działają pedały gazu, hamulca i sprzęgła, bo ich cała mechanika jest na wierzchu. Nie można się nie zakochać!

 

 

Pick-up FJ45 został odrestaurowany w 2015 roku w oryginalnym, odpowiadającym swoim czasom kolorze Sky Blue. Samochód otrzymał nowe części zawieszenia, zbiornik paliwa, chłodnicę, gaźnik, rozrusznik, okablowanie silnika, uszczelkę wydechu i przebudowane hamulce.

 

 

Auto ma oryginalny 3,9-litrowy silnik R6 serii F o mocy 125 KM i momencie obrotowym 283 Nm. Nie jest może demonem szybkości, ale na pewno dotrze do celu. Napęd jest przenoszony za pośrednictwem 4-stopniowej manualnej skrzyni biegów. LC serii 40 był znany z niezniszczalnego, wszystkomogącego napędu na 4 koła.

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ