Ponad 30 różnych oryginalnych części zamiennych do Land Cruisera 40 będzie dostępnych w ramach programu GR Heritage Parts, a w sumie do sześciu różnych modeli przygotowano 56 części zamiennych.

 

GR Heritage Parts intro

 

Toyota oferuje oryginalne części zamienne do klasycznych aut w ramach programu GR Heritage Parts, który wystartował w 2019 roku. Początkowo produkowano podzespoły do legendarnych aut sportowych - kultowego coupe 2000GT, Supry A70 i A80, a także Corolli AE86 w wersjach Levin i Sprinter Truneo.

W 2021 roku Toyota ogłosiła, że będzie też produkować części zamienne do aut terenowych. Pierwszym modelem, który został objęty programem GR Heritage Parts jest Land Cruiser 40. Wybór nie powinien dziwić, w końcu to kultowa terenówka Toyoty, która rozsławiła Land Cruisera na cały świat.

Auto debiutowało w 1960 roku, a produkowane było przez 24 kolejne lata. Samochód występował w wielu wersjach nadwoziowych, silnikowych, z różnymi rozstawami osi. Od lat 60. było to jedno z najpopularniejszych aut w Ameryce Południowej. Land Cruiser 40 zyskał status kultowego ze względu na niesamowite możliwości terenowe, użyteczność, ale też bardzo charakterystyczny wygląd. W wielu zakątkach świata te Land Cruisery po dziś dzień wykonują swoje zadania. Cenią je też kolekcjonerzy aut klasycznych. Dlatego tak ważne było zaoferowanie im części, których potrzebują.

W 2021 roku Toyota zapytała właścicieli Land Cruiserów serii 40, które części byłyby im najbardziej potrzebne. Po zebraniu głosów z całego świata przygotowano ponad 30 elementów. W przypadku tej serii skupiono się na częściach zamiennych, które przedłużą funkcjonalność aut takich jak podzespoły silnika, układu przeniesienia napędu, elementy układu hamulcowego czy kierowniczego, ale też takie części jak lampa oświetlająca tablicę rejestracyjną.

Zamówienia większości elementów będzie można składać jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku. Pełna lista produktów oraz harmonogram dostępności jest na stronie internetowej Toyota Gazoo Racing. https://toyotagazooracing.com/gr/heritage/