Lexus zapowiedział, że odświeżona wersja kompaktowego luksusowego crossovera NX zostanie zaprezentowana podczas kwietniowych targów Auto Shanghai 2017.

 

Lexus NX

 

Gdy trzy lata temu zwinny, miejski crossover Lexus NX trafił na rynek, natychmiast podbił serca klientów, stając się jednym z najczęściej kupowanych aut japońskiego producenta samochodów klasy premium. Zachwycając ekspresyjną stylistyką nadwozia, przestronnym i komfortowym wnętrzem, obszernym pakietem bezpieczeństwa oraz znakomitymi własnościami jezdnymi i dynamiką, wydatnie przyczynił się do zwiększenia obecności marki na światowych rynkach.

Nowa wersja popularnego modelu wyróżniać się będzie odświeżonym nadwoziem oraz usprawnieniami wewnątrz kabiny, zwiększającymi wygodę i funkcjonalność. Można się także spodziewać wprowadzenia kolejnych nowych technologii. Szczegółowe informacje dotyczące samochodu zostaną przedstawione 19 kwietnia na konferencji prasowej w Szanghaju.

Lexus NX jest obecnie sprzedawany w Polsce w wersji NX 200t z dynamicznym i oszczędnym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o zmiennym cyklu pracy (Atkinsona/Otto), rozwijającym moc 238 KM oraz NX 300h, napędzanej hybrydową jednostką napędową o łącznej mocy 197 KM.