Toyota opublikowała zapowiedź nowego modelu, który pokaże na targach w Nowym Jorku. Na zdjęciu widać tylko jedno koło, z czego oczywiście trudno wywnioskować, jaki to może być model. Nazwa FT-4X Concept sugeruje, że mamy do czynienia z autem z napędem 4x4, ale to tylko domysły.

 

 

Nieco światła na sprawę rzuca wywiad z Billem Fayem, wiceprezydentem Toyota Motor Sales USA, przeprowadzony przed miesiącem przez portal WardsAuto.com. Bill Fay powiedział wtedy, że Toyota bierze pod uwagę zaprezentowanie w Nowym Jorku nowego koncepcyjnego crossovera. Oznaczałoby to, że ogromna popularność crossovera C-HR i odświeżonej wersji RAV4 z gamą napędów rozszerzoną o napęd hybrydowy zachęciła Toyotę do opracowania kolejnej propozycji z segmentu SUV/crossover.

Toyota C-HR, zupełnie nowy model w gamie japońskiej marki, bije rekordy sprzedaży. W Polsce auto zadebiutowało w styczniu tego roku i od razu stało się najpopularniejszym kompaktowym crossoverem na naszym rynku, odnotowując w ciągu pierwszych 2 miesięcy 1376 rejestracji.

Nowy model o nazwie FT-4X Concept zadebiutuje 12 kwietnia na New York International Auto Show. Konferencja prasowa Toyoty jest zaplanowana na 9:10 czasu lokalnego