W dniach 6-7 lipca 2017 roku odbędzie się dwudziesty rajd Silvretta Classic. Przez trzy dni kierowcy klasycznych samochodów będą pokonywać malowniczo położone trasy doliny Montafon. W imprezie weźmie udział słynna Isolde Holderied za kierownicą Toyoty Land Cruiser BJ42..

 

 

 

Na trasie rajdu Silvretta Classic pojawi się zasiadająca za kierownicą klasycznej Toyoty BJ42 słynna niemiecka zawodniczka Isolde Holderied. W latach 90. była sześciokrotnie najszybszą kobietą na Rajdzie Monte Carlo, a w 1998 i 1999 roku jako kierowca Toyota Castrol Team została mistrzynią świata w kategorii kobiet w WRC. Rajd jest organizowany od 1998 roku, a w tegorocznej odsłonie wystartuje 180 samochodów. Trasa – rozłożona na trzy dni – ma długość 600 kilometrów i prowadzi przez austriackie Alpy. Zawodnicy wjadą m. in. na wysokość ponad 2 tys. m n.p.m., a na trasie czekają na nich strome podjazdy i wiele ostrych zakrętów.

 

 

Wśród startujących samochodów bardzo często pojawiają się rzadkie, klasyczne modele – zarówno te z lat dwudziestych i trzydziestych, jak i wyprodukowane w późniejszych dekadach.

Toyota BJ42 ma pod maską silnik o pojemności 3431 cm3 i mocy 90 KM. Seria 40 produkowana była przez 26 lat i dzięki swojej legendarnej już niezawodności została zapamiętana przez tysiące użytkowników na całym świecie. W sumie z fabryk Toyoty wyjechał ponad milion egzemplarzy „czterdziestek” w różnych odmianach i rozstawach osi. Montaż zakończono w 1986 roku.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ