Toyota Sequoia najnowszej, trzeciej generacji zadebiutuje w USA latem 2022 roku. Układ hybrydowy z silnikiem V6 o mocy aż 443 KM, konstrukcja oparta na ramie, napęd na cztery koła, trzy rzędy siedzeń i możliwość pociągnięcia przyczepy o masie przekraczającej cztery tony - flagowy, ponad 5-metrowy SUV Toyoty w nowym wydaniu robi wrażenie.

 

 

W europejskiej ofercie Toyoty SUV-y obecne są od segmentu A i debiutującego w 2022 roku w Polsce modelu Aygo X, aż po 7-osobowego Highlandera, który jest prawdziwym kolosem. W USA auto wielkości Highlandera na nikim nie robi szczególnego wrażenia. Ba, w ofercie amerykańskiej Toyoty to auto znajduje się pośrodku skali. Miano flagowego SUV-a należy do Toyoty Sequoi. W tym roku zadebiutuja najnowsza, trzecia generacja tego auta.

 

sequoia 02

 

Rama i trzy rzędy siedzeń

Samochód dzieli platformę i wiele komponentów z Toyotą Thundrą, czyli największym pick-upem japońskiego producenta. A to oznacza wykorzystanie ramowej konstrukcji, charakterystycznej dla prawdziwych terenówek. Zastosowana w Sequoi ramowa platforma GA-F znana jest także z najnowszego, zaprezentowanego w czerwcu 2021 roku Land Cruisera 300  oraz Lexusa LX.

 

sequoia 03

 

Rozmiary tego auta są imponujące, równie wielkie wrażenie robi wnętrze, które oferuje aż trzy rzędy siedzeń. W drugim rzędzie można wybrać kanapę lub fotele kapitańskie, a kanapę w trzecim rzędzie można przesuwać w zakresie 6 cali i złożyć, uzyskując płaską podłogę bagażnika. Sequoia ma też multimedia najnowszej generacji - w podstawowej wersji znajdziemy 8-calowy ekran dotykowy, ale wystarczy dokupić do niej pakiet, by otrzymać 14-calowy ekran, który we wszystkich pozostałych wersjach jest standardowy. W każdej wersji pojawia się też 12,3-calowy ekran na tablicy wskaźników. Bezprzewodowa łączność ze smartfonem przez Apple CarPlay i Android Auto to standard, podobnie jak pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense 2.5.

 

sequoia 06

 

Sequoia imponuje mocą i siłą

Pod wielkim nadwoziem Toyoty Sequoi kryje się bardzo mocny napęd hybrydowy iForce MAX. Inżynierowie połączyli silnik V6 twin turbo 3,4 l z silnikiem elektrycznym, 10-stopniową automatyczną przekładnią i baterią NiMH 1,5 kWh. Układ zapewnia łączną moc 443 KM i 790 Nm momentu obrotowego. Można wybrać wersję z napędem przekazywanym na koła przednie lub dołączanym napędem na cztery koła.

 

sequoia 04

 

Tak mocny zespół napędowy w połączeniu z silną konstrukcją oznacza, że Sequoia może pociągnąć przyczepę o masie ponad czterech ton. To wzrost aż o 22 procent względem poprzedniej generacji. Co więcej, manewrowanie z przyczepą też ma być łatwiejsze. Wszystko za sprawą asystentów, którzy wspomogą kierowcę w trakcie parkowania i prowadzenia auta ciągnącego za sobą przyczepę.

 

Sequoia ze sportowym charakterem dzięki TRD

Z pięciu wersji wyposażenia wyróżniają się luksusowa Capstone i opracowana wspólnie z Toyota Racing Development, podrasowana terenowa wersja TRD Pro. W tej wersji auto zmienia się także pod kątem stylistycznym, a najbardziej zauważalną zmianą jest grill z napisem TOYOTA, znanym choćby z Hiluxa GR Sport, który zadebiutuje w Polsce w 2022 roku. Ponadto w wersji TRD Pro pojawiają się 2,5-calowe amortyzatory FOX 2.5 Factory Reservoir Internal Bypass i 33-calowe opony Falken Wildpeak.

 

sequoia 05

 

Ale na wersji TRD Pro nie skończyło się maczanie palców przez sportowych inżynierów we flagowym SUV-ie. Toyota Sequoia z pakietem TRD Sport będzie mieć jeszcze lepsze osiągi, a auto zyska 20-calowe czarne koła TRD, amortyzatory Bilstein, specjalne sprężyny TRD i dodatki TRD jak aluminiowe pedały czy czerwony przycisk startu. Oferowany będzie także pakiet TRD Off-road, który zwiększy możliwości terenowe auta, dzięki zastosowaniu blokady tylnego mechanizmu różnicowego, amortyzatorów Bilstein, 18-calowych czarnych kół i systemów Multi-Terrain Select, Downhill Assist Control oraz Crawl Control.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022 Toyota Sequoia 2022