Toyota zaprezentowała w Las Vegas nową rajdówkę RAV4, która wystartuje w serii 2015 Rally America. Samochód bazuje na seryjnym modelu.

Wymieniono fabryczne zawieszenie na wyprodukowane przez TEIN i opony szosowe na BFGoodrich All-terrain DOT 215/75R1. Zainstalowano klatkę bezpieczeństwa i usunięto niepotrzebne wyposażenie, dzięki czemu masa auta zmniejszyła się o 250 kg. Silnik i skrzynia biegów pozostały niezmienione.

 

fot. Toyota USA

 

Za kierownicą rajdowej RAV4 siądzie Ryan Millen, zwycięzca Baja 1000 2014. Ryan jest synem Roda Millena, legendy amerykańskiego motorsportu.

 

fot. Toyota USA

 

Kiedy 20 lat temu Toyota zaprezentowała po raz pierwszy model RAV4, świat przecierał oczy ze zdumienia. Nigdy dotąd nie widziano tak małego SUV-a, zbudowanego na platformie auta osobowego. W przypadku RAV4 wykorzystano platformę z Corolli, już wtedy najpopularniejszego samochodu wszech czasów. 

Auto z napędem na 4 koła, które prowadziło się tak samo łatwo jak samochód osobowy, okazało się wielkim sukcesem i szybko zyskało naśladowców. Stał się nowym, atrakcyjnym sposobem na auto rodzinne.

W 2016 roku pojawi się także w wersja hybrydowa.