Nowy crossover Toyoty, C-HR, trafi na rynek w pierwszym kwartale 2016 roku. Wersję produkcyjną zobaczymy już w styczniu na targach w Detroit.

 

 

 

Podczas targów Paris Motor Show 2014 w Detroit Toyota pokazała zupełnie nowy model koncepcyjny – hybrydowy crossover C-HR. Auto spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i publiczności, w związku z tym firma zdecydowała się na kontynuowanie projektu. Kiedy nowa, bardziej drapieżna wersja modelu została odsłonięta na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w tym roku, wiadomo już było, że auto trafi do produkcji i że będzie bardzo przypominało koncept zaprezentowany na niemieckich targach. Niedawno Toyota ogłosiła, że produkcyjny model nowej hybrydy zostanie pokazany podczas Detroit Motor Show 11 stycznia. Premiera rynkowa odbędzie się podczas targów w Genewie 3 marca.

 

 

Toyota nie potwierdziła jeszcze, czy nowy crossover wejdzie do sprzedaży pod nazwą C-HR. Za to znamy już pewne szczegóły specyfikacji technicznej. Auto zostało zbudowane na platformie GA-C z serii TNGA, tej samej, na której powstał nowy Prius. Nowa platforma zapewni mu elastyczne zawieszenie i precyzję prowadzenia.

Toyota ma w swojej ofercie kilka popularnych SUV-ów, na czele z prekursorem tego segmentu, RAV4. C-HR będzie jednak pierwszym crossoverem w palecie marki. Prawdopodobnie auto będzie dostępne z dwoma napędami – hybrydowym i benzynowym turbo. Pierwszy z nich auto dzieli z nowym Priusem, zatem będzie to połączenie silnika benzynowego 1.8 z elektrycznym o łącznej mocy 122 KM. Wersja benzynowa przejmie z nowego Aurisa silnik 1.2 Turbo o mocy 116 KM i momencie obrotowym 185 Nm w zakresie od 1500 do 4000 obr./min.

 

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ