Toyota Australia zaproponowała fanom Hiluxa nowe wcielenie kultowego pikapa.  Jako podstawa wybrano wersje SR5, do której zaproponowano pakiet Toyoty Racing Development (TRD) zawierający szereg ulepszeń wewnętrznych i zewnętrznych.

 

 

Toyota Hilux jest od 12 lat najpopularniejszym pick-upem 4x4 w Australii. Co więcej, w 2016 roku okazał się także najchętniej kupowanym samochodem na tym rynku. Dla swoich klientów przygotowano tam wyjątkową wersje wyposażeniową zawierającą pakiet ulepszeń od Toyota Racing Development. HiLux TRD jest wyposażony w funkcje już obecne w wersji wyposażeniowej SR5, w tym sterowanie klimatyzacją, tempomat, nawigacje kompatybilną z aplikacją Toyota Link, elektrycznie regulowany fotel kierowcy, radio cyfrowe DAB, bluetooth i wielofunkcyjne kierownicę. Listę wyposażenia uzupełnia tylna blokada mechanizmu różnicowego, elektroniczna skrzynia biegów, siedem poduszek powietrznych, kamera cofania oraz autopoziomujące reflektory LED. Czarne progi boczne, bezkluczowy system start-stop, asystent zjazdu i wjazdu na wzniesienia.

Pakiet TRD zawiera czerwoną osłonę silnika z logo TRD, tuningową atrapę chłodnicy, przedni zderzak TRD, czarne 18", chromowane obręcze kół ze stopu lekkiego, czarne dodatki do nadwozia z przodu i boków, zestaw holowniczy, osłonę na tylne światło i błotniki TRD.

 

Pod maską, pracuje 2,8-litrowy czterocylindrowy silnik z 130 kW i 450 Nm, który mamy nadzieję, będzie napędzać również wersje europejskie.

 

GALERIA ZDJĘĆ