Według japońskiego magazynu Mag-X, subkompaktowy crossover Lexus UX – seryjna wersja koncepcyjnego modelu UX, przedstawionego a Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu we wrześniu 2016 – może trafić do salonów już w październiku przyszłego roku.  

 

 

Koncepcyjny miejski crossover UX (Urban crossover), zaprojektowany przez europejskie studio ED2, wyróżniał się wyjątkowo niecodziennym wyglądem. Informując o możliwej dacie rynkowej premiery, magazyn Mag-X prezentuje też artystyczną wizję nadwozia nowego auta o szczegółach stylistycznych nawiązujących do nowych modeli Lexusa i nieco delikatniejszych liniach, bardziej prawdopodobnych w seryjnym samochodzie.

 

 

W tekście można odnaleźć sugestię, że Lexus UX miałby być wyposażony w hybrydową jednostkę napędową z 2,5 litrowym silnikiem benzynowym, a więc podobną, jak we współczesnym Lexusie NX 300h.

Nowy UX zastąpiłby w USA najmniejszy obecnie model tej marki – kompaktowego Lexusa CT 200h, w związku z panującą tam modą na crossovery, mając znacznie większe szanse na rynku.