Magazyn Automotive News opublikował szpiegowskie zdjęcia wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń. Premiera samochodu nastąpi prawdopodobnie już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży auto ma trafić z początkiem przyszłego roku.

 

lexus rx 350 f sport 003

 

Na zdjęciach widać, że zgodnie z wcześniejszymi przeciekami rozstaw osi pozostał bez zmian, zwiększył się jedynie tylny zwis. Dla zwiększenia przestronności miejsc w trzecim rzędzie foteli wydłużono dach, a tylną szybę ustawiono bardziej pionowo.

Ponieważ Lexus zarejestrował w USA znaki handlowe RX 350L i RX 450hL, można się spodziewać, że auto będzie w Stanach oferowane z 3,5- litrowym silnikiem V6 oraz z napędem hybrydowym o łącznej mocy 313 KM, tak, jak wersja standardowa.

Lexus RX sprzedawany jest w Polsce w dwóch wersjach silnikowych. RX 450h ma rozwijający łączną moc 313 KM napęd hybrydowy z 3,5- litrowym silnikiem V6, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 s i prędkość maksymalną 200 km/h przy średnim zużyciu paliwa w cyklu mieszanym zaledwie 5,3 l / 100 km. RX 200t wyposażony jest w turbodoładowany, dwulitrowy silnik czterocylindrowy o zmiennym cyklu pracy i mocy 238 KM. Przy małym obciążeniu, np. podczas jazdy szosowej, działa w oszczędnym cyklu Atkinsona, zaś gdy potrzebna jest duża moc, przechodzi do cyklu Otto.