Na październikowym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Tokio zadebiutowało szereg ciekawych konceptów spod znaku Toyoty. Jednym z nich jest stylistyczna krzyżówka crossovera i vana - Toyota Tj Cruiser. Nazwa i kształty modelu nawiązują do oferowanej jeszcze do niedawna za oceanem Toyoty FJ Cruiser. Ukłon w stronę starszej, większej siostry stanowią m.in. charakterystyczne kształty wyraźnie zakreślonych nadkoli i reflektorów.

 

Toyota Tj Cruiser

 

Jednym z nich jest stylistyczna krzyżówka crossovera i vana - Toyota Tj Cruiser. Nazwa i kształty modelu nawiązują do oferowanej jeszcze do niedawna za oceanem Toyoty FJ Cruiser. Ukłon w stronę starszej, większej siostry stanowią m.in. charakterystyczne kształty wyraźnie zakreślonych nadkoli i reflektorów.

 

2017 toyota tj cruiser concept 700

 


Samochód jest jednak zauważalnie mniejszy. FJ Cruiser mierzył przeszło 4,67 m długości. Nadwozie koncepcyjnej Toyoty Tj Cruiser ma równe 4,3 m długości, 1,77 m szerokości i 1,62 m wysokości. Większy jest za to rozstaw osi wynoszący aż 2,75 m. Do świata vanów nawiązują rozsuwane tylne drzwi i niecodzienny projekt wnętrza. Tylne fotele, wraz z przednim fotelem pasażera, złożyć można w taki sposób, że kierowca zyskuje dookoła przestrzeń o całkowicie płaskiej podłodze. W pewnym umocowaniu ładunku pomaga system przesuwnych zaczepów i zamontowanych w podłodze bagażnika otworów na pasy.

20171006 02 07


Dane techniczne pozostają tajemnicą. Wiemy jedynie, że pod maską pracuje benzynowy silnik o pojemności 2,0 l wspomagany jednostką elektryczną. Chociaż auto przedstawiane jest w roli pojazdu koncepcyjnego, Tj Cruiser ma duże szanse pojawić się w ofercie japońskiej marki. Japończycy twierdzą, że bazą do jego stworzenia ma być nowa generacja modułowej platformy TNGA. Oznacza to, że - w zależności od życzenia nabywcy - auto może występować w odmianie z napędem na przednią lub obie osie.

 

INFORMACJE I ZDJĘCIA: newsroom.toyota.co.jp