Lexus LX, największy SUV japońskiej marki może w przyszłym roku doczekać się nowej odsłony. Według informacji, które płyną do nas z Japonii, czwarta generacja modelu wprowadzi duże zmiany, szczególnie pod maską, gdzie ma znaleźć się napęd hybrydowy.

 

lexus lx 570 3 

 

V-szóstka i napęd hybrydowy z Lexusa LS

Zdaniem japońskiego portalu Best Car, który prognozuje nadejście nowej generacji LX-a, samochód prawdopodobnie nie będzie już dalej napędzany jednostką V8. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku aktualnej odsłony sedana LS, zastąpi ją silnik V6 o pojemności 3,5 l z doładowaniem twin-turbo, połączony z 10-stopniową przekładnią automatyczną. Best Car sugeruje, że nowy Lexus LX zaczerpnie z flagowej limuzyny także napęd hybrydowy, składający się również z doładowanego motoru V6 3.5, wspieranego przez silnik elektryczny.

 

lexus lx 570 2 1

 

Wspólna konstrukcja z Toyotą Land Cruiser

Lexus LX otrzyma nową konstrukcję. Pozostanie solidną terenówką opartą na ramie, ale według przewidywań będzie cechował się jednocześnie sztywniejszym i lżejszym nadwoziem, podobnie jak inne najnowsze modele Lexusa i Toyoty. Auto będzie również wyposażone w najnowszą wersję systemu bezpieczeństwa Lexus Safety System+. Podobnie jak aktualna generacja modelu LX, nowa odsłona SUV-a ma być rozwijana równolegle i łączyć rozwiązania konstrukcyjne z Toyotą Land Crusier. Możemy się więc spodziewać, że legendarna terenówka Toyoty zadebiutuje w podobnym okresie. Nie oznacza to jednak, że samochody nie będą się różnić od siebie. Zarówno nadwozie, jak i stylistyka wnętrza mają być inne, a nowa odsłona LX-a ma jeszcze lepiej wpisywać się w aktualny język stylistyczny Lexusa.

 

lexus lx 570 3 1

 

Trzy generacje Lexusa LX

Lexus LX zadebiutował jesienią 1995 roku i stał się tym samym pierwszym SUV-em w historii tego japońskiego producenta samochodów luksusowych. Do tej pory model doczekał się trzech generacji, a aktualna zadebiutowała w 2007 roku. Przez ostatnie lata samochód przeszedł szereg faceliftingów, w tym gruntowny w 2015 roku, który wyraźnie upodobnił go do pozostałych modeli z aktualnej oferty Lexusa. Chociaż samochód nie jest oficjalnie oferowany w Europie Zachodniej, w tym roku na polski rynek trafiło 50 egzemplarzy Lexusa LX 570.

Zdaniem Best Car, koncepcyjną wersję nowego Lexusa LX możemy poznać już jesienią w czasie Tokyo Motor Show, a rok później auto zadebiutuje w wersji produkcyjnej.