Amerykański serwis iSeeCars.com przeanalizował prawie 14 milionów aut z rynku wtórnego, by sprawdzić, które samochody są najtrwalsze. Najlepiej w badaniu wypadły auta terenowe, a producentem najbardziej wytrzymałych samochodów okazała się Toyota.

 Toyota Sequoia

Trwałe auta terenowe

Analitycy iSeeCars.com sprawdzili, które samochody osiągają przebiegi przekraczające 200 tys. mil, czyli 320 tys. km. Z badań wynika, że najłatwiej osiągnąć taki rezultat w terenowym SUV-ie. Samochody tego typu zajęły aż 7 pierwszych miejsc w rankingu najbardziej wytrzymałych modeli w USA i w sumie aż 9 z 14 miejsc w całym zestawieniu. Na pierwszym miejscu znalazła się Toyota Sequoia, która uzyskała rezultat 7,4%, a kolejne trwałe terenówki to Chevrolet Suburban i Ford Expedition.

Toyota Tundra

Pancerne pick-upy

W najlepszej czternastce najtrwalszych samochodów znalazły się również trzy pick-upy - Honda Ridgeline, Toyota Tacoma i Toyota Tundra. Jedynie te auta zdobyły wyniki powyżej 3%. Średnia dla całego segmenty wyniosła 1,8%.

Toyota Highlander Hybrid

Toyoty są najtrwalsze

W zestawieniu producentów najtrwalszych samochodów pierwsze miejsce zajęła Toyota. Na liście 14 najbardziej wytrzymałych aut znalazło się aż 6 modeli japońskiej marki. Poza pierwszą Sequoią, wspomnianą Tacomą i Tundrą trafiły tutaj również 4Runner i Highlander Hybrid, a także sedan Avalon. W zestawieniu producentów najtrwalszych aut drugą pozycję zdobyła Honda, a następne miejsca GMC, Chevrolet, RAM i Ford, które zyskały dzięki produkcji trwałych samochodów terenowych.