Toyota podpisała umowę z Policją Narodową w Niderlandach na dostarczenie floty nowych samochodów terenowych. Do służby w policji zostały wybrane Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser. Zdecydowały o tym ich możliwości terenowe, wyjątkowa trwałość i niezawodność obu modeli oraz przystępne ceny, w połączeniu z jakością obsługi i serwisu niderlandzkiej sieci dealerskiej Toyoty.

 

 06 toyota terreinwagens voor nationale politie

 

Wymagające testy

Najważniejszym kryterium dla niderlandzkiej policji przy wyborze auta były wyniki testów. Funkcjonariusze wykonali serię jazd testowych na drogach publicznych (z przyczepą i bez), przez łąki i wydmy, leśnymi drogami (z załadowaną przyczepą do przewozu konia), po luźnym piachu oraz na plaży – z przyczepą z jachtem oraz bez dodatkowego obciążenia. Policjanci sprawdzili w ten sposób nie tylko możliwości terenowe obu modeli oraz ich zdolność ciągnięcia różnego rodzaju przyczep, ale również ergonomię i łatwość prowadzenia.

 „Jesteśmy dumni, że Policja Narodowa wybrała Hiluxa i Land Cruisera. Oba auta zostały tak opracowane, by radzić sobie w najtrudniejszych możliwych warunkach. Dlatego świetnie się nadają do pracy w Policji, która na co dzień boryka się z najróżniejszymi sytuacjami. Spodziewamy się, że nasza współpraca będzie się układała bardzo pomyślnie” – powiedział Jan-Christiaan Koenders, dyrektor zarządzający Louwman & Parqui, oficjalnego importera Toyoty w Niderlandach.

 

13 toyota terreinwagens voor nationale politie

 

Profesjonalne terenówki

Do służby na wybrzeżu i w terenach niezabudowanych zostały wybrane modele Hilux Double Cab 2.4 D-4D 4WD Professional oraz Land Cruiser 2.8 D-4D Professional. Oba auta zostały wyposażone przez Toyotę zgodnie ze specyfikacją policji. Auta dostarczone funkcjonariuszom są gotowe do użycia – mają wszystkie konieczne modyfikacje techniczne i wizualne oraz oklejenia, a także zostały w pełni wyposażone w sprzęt policyjny.

Jest to już kolejna dostawa samochodów terenowych Toyoty dla niderlandzkich służb. Hiluxy i Land Cruisery służą także w Straży Pożarnej, ratownictwie i służbach wodnych.

 

1579779745toyota

fot: weekendfm.pl

 

Terenowe Toyoty w polskiej Policji

Polska policja również postawiła na niezawodne terenówki Toyoty. Pod koniec ubiegłego roku do floty terenowych jednostek policji trafiło 21 nieoznakowanych Land Cruiserów. Policyjne pojazdy są wyposażone m.in. w kamerę cofania, podgrzewane lusterka zewnętrzne, automatyczną klimatyzację, dwa wejścia USB z mocnym zasilaniem oraz trzy komplety opon – letnie, zimowe i śniegowe. Samochody otrzymały także wymagane wyposażenie policyjne, w tym radio do komunikacji i policyjne światła.

 

 

IMG 9867

 

Toyota inwestuje w rozwój obsługi firm i instytucji

W ubiegłym roku Toyota rozpoczęła tworzenie sieci salonów Toyota Professional, specjalizującej się w sprzedaży samochodów użytkowych oraz kompleksowej obsłudze zamówień klientów flotowych, w tym firm, instytucji i służb. Pierwsze salony powstały w Sulejówku, Poznaniu i Zielonej Górze, a po nich zostaną otwarte kolejne. Stacje nowej sieci będą również prowadziły sprzedaż samochodów używanych w programie Toyota Plus.

W kolejnym etapie program Toyota Professional zostanie rozszerzony na całą sieć dealerską Toyoty. Polska jest pierwszym krajem, w którym powstaje sieć dealerska wyspecjalizowana w sprzedaży samochodów dostawczych. Program pilotażowy realizowany w naszym kraju zostanie w kolejnych latach wprowadzony w całej Europie.