W 2020 roku doczekamy się na to czego oczekiwaliśmy od dawna, nowy Land Cruiser 150 otrzyma mocniejszy silnik diesla o pojemności 2,8 i mocy 204 KM. Z nowinek auto zyska jeszcze system Stop&Start, a także multimedia i systemy bezpieczeństwa czynnego najnowszej generacji. Dodatkowo wraz z nowym modelem otrzymujemy pakiet Black nadający autu wyjątkowy wygląd zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie pasażerskiej.

 

2021 Toyota Land Cruiser Prado Euro spec 31

 

Mocniejszy i oszczędniejszy silnik

Tak jak już wsponieliśmy na wstępie 150-ka zyska dodatkowe 27KM uzyskanych ze sprawdzonego 4-cylindrowego, 16-zaworowego motoru o pojemności 2,8 l. Wygeneruje on 204 KM  przy 3000-3400 obr./min. i 500 Nm momentu obrotowego (wzrost o 50 Nm) w zakresie od 1600 do 2800 obr./min. Wyposażony w sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów Land Cruiser rozpędzi się do 175 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h poprawi się o trzy sekundy i będzie wynosić 9,9 s.

Dzięki zastosowaniu technologii Stop&Start spadnie zarówno średnie zużycie paliwa, jak i średnia emisja CO2 – auto będzie potrzebować tylko 7 litrów na 100 km (poprawa o 0,7 l/100 km, wg korelowanego NEDC) i emitować 192 g/km (mniej o 18 g/km, wg korelowanego NEDC).

 

LC black 01

 

Multimedia 

We wnętrzu największe zmiany zaszły w systemie multimedialnym. Samochód otrzymał zaktualizowane oprogramowanie, ekran dotykowy o szybszych reakcjach oraz ekran główny o większej przejrzystości. Nowy Land Cruiser łączy się ze smartfonami przy pomocy aplikacji Apple CarPlay® i Android Auto™. System multimedialny oferuje także wyszukiwarkę, nawigację z mapami objętymi trzyletnią gwarancją aktualizacji online oraz systemy łączności, które zbierają i przekazują dane z internetu o natężeniu ruchu, fotoradarach, parkingach, cenach paliw na stacjach benzynowych oraz pogodzie.

 

2021 Toyota Land Cruiser Prado Euro spec 7

 

Wraz z faceliftingiem została wprowadzona do Land Cruisera druga generacja systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense o większym zakresie działania i nowych funkcjach. Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) rozszerzono o funkcję wykrywania pieszych w nocy oraz rowerzystów w dzień. Nowością jest także inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), który nie tylko utrzymuje stałą prędkość lub automatycznie zachowuje ustalony dystans do pojazdu jadącego z przodu, ale reaguje na znaki drogowe, sugerując odpowiednie dostosowanie prędkości.

 

2021 Toyota Land Cruiser Prado Euro spec 67

 

Więcej stylu i prestiżu

W gamie odświeżonego Land Cruisera debiutuje pakiet Black, który wynosi styl i prestiż tego luksusowego terenowego SUV-a na nowy poziom. Z zewnątrz pakiet Black wyróżnia się przednim grillem i elementami tylnej klapy z przyciemnianego chromu, a także czarnymi obudowami świateł przeciwmgielnych, lusterkami oraz listwami drzwiowymi. Tylne lampy są przezroczyste. Wnętrze uszlachetnia wykonywana na zamówienie czarna konsola środkowa oraz czarne wykończenie tunelu centralnego.

 

2021 Toyota Land Cruiser Prado Euro spec 11

 

Żaden inny SUV nie jest w stanie zaoferować takiego wyjątkowego połączenia sprawności terenowej i dynamiki na drodze, które charakteryzuje nowego Land Cruisera. Samochód ma jeszcze bardziej imponującą prezencję, zwiększone osiągi i technologie z najwyższego poziomu. Land Cruiser to auto 4x4 klasy premium, którym można podróżować w każdym terenie w komfortowych warunkach