Toyota pokaże na targach SEMA w Las Vegas samochód dla twardzieli – czarnego potwora Ultimate Utility Vehicle. Rama od Tacomy i nadwozie ze Sienny to punkt wyjścia do niezłej zabawy dla fachowców z Toyota Racing Development. W efekcie terenówka dostała supercharger, 22-calowe off-roadowe koła Monster Energy i układ kierowniczy Heim. I oczywiście groźny wygląd.

 

Nadwozie ze Sienny daje ogromną przestrzeń w środku, w sam raz na długie wyprawy. Toyota pokazała auto po raz pierwszy w czerwcu tego roku, gdy w trasę po Ameryce ruszała ekipa Ever-Better Expedition. Samochód był testowany przez 110 dni na dystansie 26500 km wraz z 8 innymi pojazdami marki. W ten sposób amerykańscy inżynierowie firmy poznawali lepiej zachowanie Toyot obecnych na rynku w USA w różnych, nieraz ekstremalnych warunkach.

 

SEMA wystartuje 3 listopada. Konferencja Toyoty jest zaplanowana na pierwszy dzień imprezy o godz. 10 lokalnego czasu. Toyota zapowiada, że pokaże na targach 14 modyfikowanych samochodów. Gwiazdą stoiska Toyoty będzie mistrz tuningu, Ryan Millen.