Dziś rozpoczyna się 6. edycja wystawy samochodów zabytkowych Auto Nostalgia. Impreza poświęcona jest klasycznym samochodom i motocyklom, zarówno znanych marek, jak i niszowych producentów, a także wspominanym z sentymentem pojazdom z czasów PRL.

 

Na stoisku Mercedes-Benz Polska można zwiedzić wystawę poświęconą historii Klasy E od czasów sprzed wojny do dzisiaj. Fanów tej marki ucieszy też na pewno gość specjalny targów – Andrzej Gołota ze swoim Mercedesem 280 SE.

 

 

Porsche przedstawi historię serii 911 RS. Wyjątkową atrakcją są 3 historyczne Porsche 911 RS i GT 3 RS z muzeum marki w Zuffenhausen. Widzowie mogą także obejrzeć z bliska nowego Boxtera RS Spyder.

 

 

Toyota zaprezentuje kilka spośród swoich najsłynniejszych modeli. Na stoisku pojawi się Corolla pierwszej generacji z 1968 roku – samochód, który zmotoryzował klasę średnią w Japonii, oraz pierwszy Prius z końca lat 1990., wystawiony obok najnowszej generacji tego modelu. Na fanów mocnych wrażeń czeka sportowa Celica RA28 z 1978 roku. Nie zabraknie także ikony off-roadu, Ladn Cruisera BJ40 z 1979 roku oraz równie znanego Land Cruisera serii 79, model JZH78 z 2000 roku. Goście Toyoty będą mogli odbyć jazdy próbne nowym Priusem oraz hybrydowym Aurisem. Stoisko zostało przygotowane przez Land Cruiser Adventure Club oraz Toyota Marki Żerań.

 

 

Osoby wspominające z sentymentem samochody z czasów PRL znajdą dla siebie kilka ciekawostek, m.in. Fiata 126p Limusine Long. Stowarzyszenie FSO Autoklub pokaże 25 lat historii Poloneza Caro, także z mniej znanymi silnikami.

Litwy przyjadą do Warszawy dwie przedwojenne perełki – polski Fiat 518 Mazur Cabrio z 1935 r., jedyny egzemplarz tego modelu na świecie, oraz Fiat 520 Cabrio z 1928 r., który w latach 1930. jeździł po ulicach Wilna jako taksówka.

Dzieci będą mogły wypróbować swoich sił za kierownicą aut elektrycznych oraz za sterami zdalnych modeli na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym.

 

Targi potrwają do niedzieli 15 maja, do godziny 17.00. Organizatorzy zapraszają do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

 

GALERIA ZDJĘĆ