Toyota zaprezentowała na targach Specialty Equipment Market Association (SEMA) w Las Vegas 30 samochodów. Kolekcja została tak dobrana, aby oddać honor najlepszym autom marki z przeszłości, zaprezentować obecną ofertę w nowym świetle oraz pokazać, co może przynieść przyszłość. Wśród zaprezentowanych aut nie mogło zabraknąć pojazdów 4x4.

Na targach pokazano sześć ekstremalnych konceptów Toyoty opartych na aktualnych modelach seryjnych, zestawionych z klasykami koncernu. Wśród prezentowanych aut nie mogło zabraknąć legendarnego Land Cruisera. Specjalnie na targi przygotowano niespotykanie szybką wersję o bardzo atrakcyjnym wyglądzie. Jego silnik V8 o pojemności skokowej 5,7 litra wyposażono w dwie turbiny marki Garrett. Moc przenosi na osie specjalna skrzynia biegów ATI. To najszybsze auto terenowe na świecie – rozpędza się do 354 km.

 

 

Inną prezentowana nowością 4x4 na SEMA był też pick-up Tacoma TRD Pro Race. Auto wystartuje na MINT 400 – Wielkim Amerykańskim Rajdzie Terenowym. Najciekawsze jest jednak to, że ten samochód tak naprawdę niewiele różni się od auta seryjnego, a jego modyfikacje służyły przede wszystkim dostosowaniu go do jazdy po pustyni.

 

 

Toyota Racing Development (TRD) to firma tuningowa japońskiego producenta, odpowiedzialna za udział Toyoty w wielu amerykańskich seriach rajdowych i wyścigowych. TRD regularnie opracowuje też oryginalne pakiety tuningowe do seryjnych modeli marki.

  

 

GALERIA ZDJĘĆ