Auto terenowe to wspaniały przyjaciel w podróżach przez bezdroża te dalekie i bliskie. Dla wszystkich, którzy dopiero zamierzają ruszyć w świat, a nie wiedzą od czego zacząć, już jeżdżą, ale chcieliby zobaczyć nowinki techniczne, zaopatrzyć się w nowy sprzęt, podejrzeć jak robią to inni Alex Wohlfarth już po raz 16. organizuje zlot terenowych Toyot. Tym razem spotkanie odbędzie sie w terminie 8-10 września. Miejsce - od kilku lat to samo - miasteczko Storndorf niedaleko Frankfurtu nad Menem.

 

Buschtaxi 2015 IMG 1880

 

Co zobaczymy ma miejscu:

CAMP. Jak co roku na zlot przybywa kilka tysięcy pojazdów, zatem do dyspozycji uczestników wyznaczono kilka łąk do swobodnego biwakowania. Organizator zapewnia toalety i prysznice. Z doświadczeń z ubiegłych lat wynika, że są w wystarczającej ilości i jakości. Na polach możemy grillować, palić ogniska w specjalnie do tego przystosowanych koksownikach, biwakować w najwygodniejszy dla siebie sposób (namiot, przyczepa, nocleg w aucie...). Jeśli nie chcecie samodzielnie gotować, wyżywienie zapewniają restauracja oraz stoiska z jedzeniem, gdzie zakupić można obiady.  

Jeśli nie macie jeszcze Toyoty i dopiero wybieracie auto dla siebie, na zlot można przyjechać dowolnym pojazdem. Buschtaxi Treffen to znakomite miejsce, aby bez skrępowania pytać i oglądać pomysły na podróżowanie innych uczestników.

 

Buschtaxi Treffen 2016 Areal

 

STREFA WYSTAWOWA. W centralnym punkcie  Campu swoje propozycje przedstawiają czołowi producenci akcesoriów podróżniczych i offroadowych, jak i wykonawcy gotowych, kompleksowych rozwiązań. W tym roku pojawią się takie marki jak Toms Farhzeugtechnik, Time Max, Offroad-Nestle, Euro4x4Parts i wielu innych. Także uczestnicy wystawią to, co jest im już niepotrzebne i będzie można nabyć wiele ciekawych akcesoriów po korzystnych cenach.

 

POKAZY. Wzorem ubiegłych lat podczas Buschtaxi Treffen będzie można zobaczyć działanie różnych terenowych rozwiązań na żywo, uczestniczyć w spotkaniach, podczas których uczestnicy ciekawych wypraw opowiedzą o swoich doświadczeniach.

Warsztaty:

Nawigacja terenowa z tabletami, część 1 - wprowadzenie do nawigacji off-road 
Andreas Woithon z internetowego magazynu "Matsch und Piste" wyjaśni, co sprawia, że ​​nawigacja terenowa różni się od normalnej nawigacji drogowej i jak podczas jazdy off-road posługiwać się tabletami. Daje również wskazówki, które urządzenia i aplikacje są odpowiednie do nawigacji. Aplikacja Locus Maps Pro dla Androida pokazuje użytkownikowi Andreas podstawowe funkcje aplikacji do nawigacji off-road. 

Warsztat: nawigacja po terenie z tabletamii, część 2 - obsługa map, punktów i tras 
Spotkanie przeznaczone dla wszystkich, którzy już pracowali z nawigacją terenową, ale nadal potrzebują pomocy lub dla uczestników poprzedniego warsztatu. Andreas Woithon wyjaśni, jakie mapy możemy użyć do nawigacji cyfrowej i jak są zintegrowane z aplikacją do nawigacji terenowej. Wyjaśnia również podstawowe techniki nawigacji terenowej za pomocą map, punktów trasy i trasy. 
Andreas Woithon jest współzałożycielem firmy MATSCH & PISTE, a jego pasją poza jazdą terenową jest przygotowywanie roadbooków oraz terenowych szlaków na nawigacje.

 

 

Spotkania podróżnicze

W ciągu ostatnich czterech lat Holendrzy Margriet i Jan spędzili ponad 1000 dni podróżując swoim Land Cruiserem  po Bliskim Wschodzie, Afryce i Ameryce Południowej (Prezentacja w języku angielskim). Poza opowieściami ze szlaku drugim punktem ich wykładu będzie relacja gotowania w podróży oraz przeprowadza małe warsztaty z gotowania.
I jako drugi punkt, podzielą się swoimi doświadczeniami z " gotowaniem w ruchu ". 
http://www.DeEinderVoorbij.nl 

Rico, Rini i Zora od dwóch lat koncertują po obu Amerykach. Rico zgodził się odpowiedzieć o Drodze Panamerykańskiej oraz o podróżowania z psem w obu Amerykach.
https://www.itchywheels.de/ 

Tobias Köhn miał 25 lat, kiedy zapowiedział rozpoczęcie swojej przygody. Kupił starego Suzuki Samuraja i wyruszył w podróż przez Afrykę. Podczas podróży prowadził dziennik w serwisie YouTube, a widzowie mogli zdecydować, gdzie pojedzie dalej. Teraz montuje swój materiał na film kinowy. Chociaż nie jest jeszcze gotowy, pokaże nam jego zapowiedź i wygłosi wykład na temat jego doświadczeń.

http://acmeadventure.de/  

 

Cały program aktywnosci podczas Buschtaxi Treffen sostepny jest pod adresem http://forum.buschtaxi.org/btt-2017-das-programm-the-program-t61819.html

 

GALERIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNICH EDYCJI

 

Flyer BTT2017 Polski