Spółka Woven Alpha Inc. wspólnie z Isuzu Motors i Hino Motors rozpoczęła analizę możliwości praktycznego zastosowania automatycznego systemu generowania map Automated Mapping Platform (AMP), opracowanego przez Woven Alpha. Firma ta jest częścią Woven Planet Holdings, należącej do Toyota Group spółki holdingowej odpowiedzialnej za rozwój nowych technologii mobilności.

 

article 2964 2964 DVZTEQOT fit 595x402

 

AMP to internetowa platforma do tworzenia i dystrybucji map wysokiej rozdzielczości (HD), niezbędnych do nawigacji samochodów autonomicznych. Jej działanie opiera się na zaawansowanych zdjęciach satelitarnych oraz crowdsourcingu danych z samochodów połączonych w sieci, wyposażonych w kamery i czujniki, na których opierają swoje działanie systemy bezpieczeństwa czynnego. Dzięki temu mapy są nie tylko bardzo precyzyjne, ale aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Mapy AMP zawierają wiele poziomów szczegółowych informacji, takich jak topografia, zakręty, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna i oznakowanie poziome oraz różnego rodzaju obiekty. Tworzą precyzyjne reprezentacje dróg, które są na bieżąco aktualizowane dzięki danym nieustannie spływającym z systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy w milionach samochodów.

Woven Alpha zamierza tak rozwinąć system AMP, aby stał się najbardziej wszechstronną globalną platformą do tworzenia map HD, która umożliwi zautomatyzowanym samochodom orientację w przestrzeni i bezpieczeństwo jazdy.

 

Mapping

 

Toyota, Isuzu i Hino zamierzają sprawdzić możliwości, jakie daje współpraca map AMP z systemami bezpieczeństwa czynnego i wsparcia kierowcy ADAS (Advanced Driver Assistance System). Na początku AMP będzie testowany w lekkich samochodach dostawczych. Partnerzy chcą się przyczynić do popularyzacji bezpieczniejszej zautomatyzowanej jazdy i systemów ADAS za pośrednictwem spółki Commercial Japan Partnership Technologies Corporation, powołanej przez Toyotę, Isuzu i Hino w kwietniu tego roku. Zadaniem nowego przedsiębiorstwa jest wprowadzanie do pojazdów użytkowych najnowszych technologii z dziedziny łączności w sieci, automatyzacji jazdy oraz bezemisyjnych napędów na baterie i ogniwa paliwowe.