Perfekcyjna nota 100 na 100 i tytuł najbardziej niezawodnego samochodu w badaniach amerykańskiego czasopisma Consumer Reports. Te zaszczyty powędrowały do Lexusa GX 460 – SUV-a dostępnego za wielką wodą. To nie jedyny model, który znakomicie wypadł w zestawieniu przygotowanym przez renomowaną firmę.

 

000A61HF099L79OO C122 F4 

 

Tegoroczny ranking niezawodności przygotowany przez szanowany portal Consumer Reports zapewnił zwycięstwo Lexusowi. Czołówka została, zgodnie z przewidywaniami, zdominowana przez marki japońskie, a zaszczytną, najwyższą lokatę zajął Lexus. To zasługa gamy modelowej, w której znalazły się, bez wyjątku, same niezawodne samochody. Wzorową bezawaryjnością, a dzięki niej zwycięstwem w całym rankingu, wyróżnia się także Lexus GX 460. Ten SUV nie jest obecny w ofercie marki na Starym Kontynencie, ale w USA radzi sobie doskonale.

 

Ranking Consumer Reports. Co dało zwycięstwo Lexusowi?

Zestawienie przygotowywane przez amerykańskie czasopismo nie faworyzuje modeli pochodzących z USA. Tradycyjnie, najwyższe lokaty zajęły marki japońskie. Za nim uplasowały się samochody z Europy, a uśredniając wyniki, to amerykańskie auta poradziły sobie najgorzej. Jak czytamy w opisie zestawienia, pojedyncze modele z USA odznaczały się jednak wysokimi notami.

Jak przyznawane były punkty? Wynik był mierzony w skali od 0 do 100 punktów, a średnie wyniki mieściły się w przedziale od 41 do 60 punktów. Rezultat badania dla poszczególnych modeli opierał się na deklaracjach użytkowników i odpowiedzi w kwestionariuszach, wysyłanych do klientów. Organizacja, która przygotowuje raport znana jest z drobiazgowości i dogłębnej analizy zebranych danych. Dzięki temu, przedstawiane wyniki są miarodajnym i godnym zaufania źródłem wiedzy o poszczególnych autach, jak i o całym rynku motoryzacyjnym.

 

000A61HCFB89K658 C122 F4

 

Zwycięzca rankingu - Lexus GX 460

Pierwsze miejsce w zestawieniu marek to efekt konsekwentnie budowanej gamy modelowej, w której na próżno szukać słabych ogniw. Niezależnie od tego, czy mowa o Lexusie IS, GX czy NX, możemy spodziewać się niezawodności na najwyższym poziomie. Bohater tego tekstu, czyli Lexus GX otrzymał z kolei wzorową notę 100 na 100 punktów, czym zapewnił sobie fotel lidera za rok 2021. Respondenci nie zgłosili do japońskiego SUV-a żadnych uwag, które zepsułyby jego nieskazitelny wynik.

Warto przybliżyć ten nieobecny w europejskiej gamie model. Lexus GX łączy prestiż i komfort z rozwiązaniami technicznymi znanymi z Toyoty Land Cruiser. Oznacza to, że gdy za oknem przesuwają się wydmy lub zaspy, a błotne koleiny znikają niepostrzeżenie pod kołami, pasażerowie wciąż mogą cieszyć się godnym Lexusa komfortem. Bogate wyposażenie oraz starannie wykończone wnętrze pełne skóry i kontrastowych przeszyć to nie jedyne znaki rozpoznawcze modelu. Warto wspomnieć również o jego układzie napędowym

 

 Lexus GX 460

 

V8 pod maską, uciąg na haku do 3 ton

Lexus GX 460 również w kwestii napędu jest wyjątkowy, szczególnie jak na dzisiejsze czasy. Znajdziemy tu bowiem najprawdziwsze V8 o pojemności 4.6 litra. Spalinowy motor generuje 300 KM i ponad 440 Nm momentu obrotowego. Niutonometry trafiają na wszystkie koła za pośrednictwem 6-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Nie tylko zdolności terenowe są istotne, szczególnie gdy trzeba zawieźć nad jezioro przyczepę z jachtem. GX jest gotowy również na takie wyzwania, a maksymalny uciąg na haku wynosi w nim niemal 3 tony!

 

 000A61GKSI45A4N1 C122 F4

 

Niezawodny, nie tylko w USA

W opisywanym badaniu Consumer Reports, na podium, oprócz Lexusa znalazły się Mazda oraz Toyota. Pierwszą piątkę zamykają Infiniti i Buick. Lexus błyszczy jednak nie tylko w badaniach przeprowadzanych za oceanem. Raporty przygotowane przez brytyjskie czasopismo Auto Express również dało Lexusowi najwyższą lokatę. Czytelnicy wskazali w nich najmniejszą liczbę nieplanowanych wizyt w serwisie, wzorową obsługę sprzedażową, jakość obsługi klienta czy satysfakcję i bezproblemowość samego samochodu. Wygląda na to, że w każdym zakątku świata klienci Lexusa mają równie wiele powodów do zadowolenia.