Dziennikarze motoryzacyjni uhonorowali nowego Lexusa LX tytułem „Pełnowymiarowego luksusowego SUV-a” – „Full-Size Luxury Sport Utility Vehicle of Texas”.

 

 

Wyróżnienie przyznane zostało przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych Teksasu na dorocznej imprezie Texas Truck Rodeo w San Antonio,podczas której 69 dziennikarzy testowało 88 pojazdów należących do rozmaitych kategorii.

 

Warto zauważyć, że to już trzecia w tym roku nagroda dla samochodów Lexus przyznana przez to gremium – wcześniej nowy Lexus NX 200t F SPORT został uznany za samochód roku dla aktywnych (Activity Vehicle of Texas), zaś Lexusowi NX 300h przyznano tytuł ekologicznego samochodu roku (Green Vehicle of Texas).

 

Lexus LX 570 to sprzedawana na wybranych rynkach poza Europą luksusowa terenówka, wyposażona w potężny benzynowy silnik V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 383 KM. Od niedawna samochód oferowany jest również w Rosji w wersji LX 450d, napędzanej znanym z Toyoty Land Cruiser 4,5-litrowym dieslem V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm.