W rozmowie z dziennikarzami Motoring Australia szef zespołu planowania produktów Lexusa przyznał, że firma rozważa stworzenie luksusowego pickupa!

Makoto Tanaka, szef zespołu planowania produktów Lexusa potwierdził podczas spotkania prasowego z okazji australijskiej premiery najnowszej generacji modelu RX, że w ramach prac studyjnych nad nowymi pojazdami, takimi jak np. siedmiomiejscowa wersja RX czy kompaktowy SUV, japoński producent samochodów luksusowych bada rynkowy potencjał modelu z nadwoziem typu pickup. Motoring Australia pokusił się nawet o stworzenie artystycznej wizji potencjalnego modelu, wyposażonej w charakterystyczną dla współczesnych Lexusów atrapę chłodnicy w kształcie klepsydry.

O zapotrzebowaniu na taki pojazd może świadczyć fakt konwersji na pickupy seryjnych Lexusów – w szczególności terenowego modelu LX – dokonywanej w Australii przez niezależne firmy. Średniej wielkości pickupy stanowią poważny segment rynku w rejonach takich jak Australia, Rosja, Ameryka Południowa, Bliski Wschód, Tajlandia czy Ameryka Północna.

Tanaka zaznaczył, że koncepcja luksusowego pickupa ma obecnie niski priorytet, jednak warto zauważyć, że Lexus może wykorzystać gotową platformę swego macierzystego koncernu, Toyotę Hilux – podobnie, jak w oparciu o bestsellerową Toyotę Land Cruiser stworzył cenioną flagową terenówkę LX.

Czy będzie on wyglądał tak jak w montażu zaproponowanym przez Theophilus Chin:

 

 

A może tak jak zaprezentował to na swoich stronach portal Motoring Australia?

 

 

czas pokaże...