50 000 brytyjskich kierowców wyłoniło 10 najbardziej niezawodnych samochodów w plebiscycie Most reliable cars w ramach konkursu Driver Power 2016. Lexus zajął 5 pozycji w pierwszej dziesiątce, w tym pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Luksusowa marka Toyoty podzieliła podium z Toyotą Land Cruiser, pozostawiając pozostałym producentom tylko 4 pozycje w pierwszej dziesiątce.

 

 

W opinii brytyjskich kierowców Lexus jest najbardziej niezawodną marką na rynku. W badaniu Driver Power 50 000 właścicieli samochodów wybierało Top 10 najbardziej niezawodnych samochodów spośród 150 modeli. Na liście zwycięzców znalazły się Lexus RX (1), Lexus IS (2), Lexus GS (4), Lexus NX (9) i Lexus CT (10). Trzecie miejsce zajęła Toyota Land Cruiser. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa japońskie auta – Subaru Forester (6) i Honda Civic (7). Wysokie miejsca zajęła także Tesla Model S (5) i Skoda Citigo (8).

Coroczne badanie Driver Power zbiera opinie brytyjskich kierowców o ich samochodach. W tym roku w badaniu wzięło udział prawie 50 000 respondentów, którzy ocenili 150 modeli. Na tej podstawie powstał ranking aut, które zdaniem użytkowników są najbardziej niezawodne.

W 2015 roku w pierwszej dziesiątce znalazły się 3 modele Lexusa. W tym roku luksusowa marka Toyoty podniosła poprzeczkę. Niezawodność to jeden z głównych czynników wpływających na decyzje zakupowe, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Z tego powodu modele Lexusa i Toyoty utrzymują wysokie wartości odsprzedaży, co przekłada się na niskie całkowite koszty użytkowania.