Według statystyk portalu ClassicCars.com, w pierwszej dziesiątce japońskich samochodów najbardziej poszukiwanych przez miłośników klasycznych aut znajdują się cztery modele Toyoty, a pierwsze miejsce zajmuje Land Cruiser 40.

 

 

 

Zestawienie opracowane przez ClassicCars.com, internetową platformę pośrednictwa handlu samochodami klasycznymi i kolekcjonerskimi, jest efektem analizy wielu tysięcy zapytań użytkowników poszukujących konkretnych modeli pojazdów. Autorzy zaobserwowali istotny wzrost zainteresowania klientów samochodami z Dalekiego Wschodu.

Modelem najbardziej pożądanym przez miłośników klasycznych japońskich aut okazała się Toyota Land Cruiser 40 – poszukiwała go aż połowa zainteresowanych samochodami Toyoty. Może dziwić fakt, że samochód terenowy cieszy się większą popularności, niż kultowa, sportowa Supra, jednak stanowi to odzwierciedlenie ogólnych trendów na rynku motoryzacyjnym.

Jak mówi szef ClassicCars.com Roger Falcione, auta terenowe, crossovery i SUV-y stają się coraz popularniejsze ze względu na swą praktyczność, a w przypadku Land Cruisera dodatkowymi czynnikami są jego niepowtarzalny charakter i legendarna niezawodność.

W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się jeszcze trzy klasyczne Toyoty:

 

Piąte miejsce zajęła Celica pierwszej generacji

 

Na siódmym uplasowała się Supra czwartej generacji,

 

Corolla pierwszej generacji zajęła miejsce dziewiąte.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ - Autonostalgia 2016