Toyota Japonia zrobiła coś, co pokochają gracze w każdym wieku. Tym, którzy pamiętają gry z epoki Atari, Commodore i pierwszych pecetów, zakręci się łezka w oku na widok Toyoty C-HR w uniwersum gry Street Fightera II.

 

 

Na kilkuminutowym filmie możemy zobaczyć, jak sobie radzi rozpikselowany crossover C-HR w świecie Street Fightera II. Muzycznym tłem dla akcji jest inny klasyk – piosenka „Keep Yourself Alive” z debiutanckiego albumu Queen.

 

 

Za kierownicą auta siada legendarny fighter Ryu i rusza w poszukiwaniu przygody. Pierwsze spotkanie rozgrywa się między Ryu i jednym z jego rywali, E. Hondą. Kierowca C-HR-a odważnie staje do walki, a E. Honda… myje mu samochód. Potem C-HR przemierza różne azjatyckie lokacje, doskonale znane z klasycznej produkcji firmy Capcom, i odwiedza innych swoich przeciwników – Kena, Guile’a i Blankę. Wielki finał rozgrywa się miedzy C-HR-em i M. Bisonem – japoński crossover pokonuje rywala własnymi kombosami i superciosami, z których najbardziej spektakularny jest laser miotany z reflektorów LED. Koniecznie zapytajcie o tę opcję w najbliższym salonie Toyoty!

 

 

Video powstało jako element serii Crossover the World produkcji Toyota Japan, w której nowy crossover pojawia się w uniwersum ukochanych gier i zabawek Japończyków. Inny film z tej serii prezentuje Toyotę C-HR jako resoraka, który świetnie sobie radzi na ogromnym torze zjazdowym marki Tomica. Takara Tomy Co., japoński producent zabawek, w ciągu niemal pół wieku stworzył kolekcjonerskie modele wielu legendarnych samochodów Toyoty. Resorak C-HR dołączył m.in. do 2000GT, GT86 i Crown, które doczekały się wersji zabawkowej marki Tomica.