Kiedy w naszych rękach pojawiają się klocki, ograniczają nas tylko dwie rzeczy: ich liczba i własna wyobraźnia. Codziennie na całym świecie z tych malutkich, plastikowych elementów powstają przeróżne konstrukcje – wieże sięgające sufitu, samoloty niesione siłą wyciągniętych ramion czy samochody z małymi ludzikami za kierownicą. Niektórzy konstruktorzy wznoszą się na wyżyny umiejętności, tworząc miniaturowe auta wyposażone w sprawne układy napędowe, działające zawieszenie i dopracowane w najmniejszym szczególe wnętrza. Poniżej przedstawiamy siedem niezwykłych Toyot, które przeniesiono do miniaturowego świata. 

 

peteris sprogis fj cruiser

Żółty FJ Cruiser

Chociaż FJ Cruiser zadebiutował ponad dekadę temu, do dziś wyróżnia się niezwykłą stylistyką. Jakby prosi się o to, by w miniaturowej formie znaleźć się w pudełku z zabawkami. Nic więc dziwnego, że doczekał się filigranowego odpowiednika. Za zbudowanie repliki tego pięciomiejscowego SUV-a odpowiedzialny jest Peteris Sprogis. Jego dziełu również niczego nie brakuje – ma fotele, relingi dachowe, otwierane drzwi, kierownicę, a po otwarciu maski ukazuje się miniaturowa V-szóstka. Miniaturowy, żółty FJ Cruiser z pewnością wyróżnia się na tle całej kolekcji Peterisa.

paave bttf hilux 1

 

Czarny Hilux z przyszłości
Z filmu „Powrót do przyszłości” kojarzymy nie tylko srebrnego DeLoreana DMC-12, ale i czarną Toyotę Hilux (znaną w USA jako Toyota Pickup czy nieformalnie SR5). Jeden z rosyjskich pasjonatów budowania z klocków odtworzył tego pick-upa w miniaturowej formie. Jego wysiłek nie ograniczył się jedynie do złożenia karoserii i przyczepienia do niej kół – auto jest zdalnie sterowane, ma napęd na cztery koła, resory piórowe, a nawet otwierane drzwi, maskę i tylną klapę! Ciekawe tylko, czy jest tak samo wytrzymałe jak słynący z niezwykłej odporności oryginał?

 

matthew inman land cruiser

 

Legendarny Land Cruiser 40

Kolejną niespodzianką którą mozna zbudowac z klocków jest Land Cruiser 40. Matthew Inmana wykonał model tego auta składającego się z około 1700 elementów! Jak widać, stworzono z niezwykłą dbałością o szczegóły – ma zawieszenie z resorami piórowymi, wycieraczki, a nawet działający drążek zmiany biegów. Projekt zdobył tak szerokie uznanie, że ponad 10 tys. osób poparło go na specjalnej platformie Lego Ideas. Za jej pośrednictwem zbierane są ciekawe konstrukcje, które mają szanse stać się częścią oficjalnej oferty duńskiego producenta.