Japońska marka, znana z produkcji niezniszczalnych i dzielnych Hiluxów oraz Land Cruiserów, zostaje tytularnym sponsorem rajdów terenowych w skali mini. W Toruniu rusza projekt imprez off-roadowych dla profesjonalnych modeli zdalnie sterowanych – Rajdowe Mistrzostwa Torunia Modeli Terenowych RC. 

 

 

Potężne, szybkie, na ogromnych kołach – modele terenowe od zawsze wzbudzały respekt i wyznaczały standardy technologii maszyn zdalnie sterowanych. To tu producenci pakowali wszystkie nowinki, testowali napędy na cztery koła, pracę układu kierowniczego czy zawieszenia. Jazda po bezdrożach jest bardzo wymagająca i bezkompromisowa, stając się idealnym poligonem doświadczalnym dla producentów modeli RC. Dzisiaj właściciele ekstremalnych Monster Trucków i Short Coursów w skali mini mogą sprawdzić swoje siły w prawdziwych rajdach terenowych, organizowanych przez Toruńską Ligę Rajdową modeli RC. To będzie także sprawdzian dla kondycji samych zawodników.

Znana z zamiłowania do motoryzacji i nietuzinkowych projektów, firma Toyota Bednarscy przyłącza się do organizacji rajdów terenowych modeli RC. Toruński diler został tytularnym sponsorem cyklu imprez dla miłośników jazdy po bezdrożach, wzorowanych na dużych imprezach off-roadowych takich jak Baja Poland czy nawet Rajd Dakar.

 

 

– Cieszy nas fakt, że duża i uznana firma, która w swoim portfolio posiada takich off-roadowych królów jak Land Cruiser czy Hilux, pomaga nam w realizacji tego szalonego pomysłu - mówi Michał Jasiński, współorganizator imprezy. – Zdalnie sterowane modele terenowe to naprawdę mocne i zaawansowane maszyny, gwarantujące frajdę z jazdy w każdych warunkach. Nie boją się piachu, wody, górek i dalekich skoków. Posiadają więc cechy, które łączą je z prawdziwymi autami Toyoty. One też są mocne, nowoczesne i niezniszczalne, o radości z jazdy nie wspominając.

Rajdy terenowe modeli RC to pierwszy taki projekt opracowany dla profesjonalnych samochodów zdalnie sterowanych. Auta bowiem nie będą ścigać się po zamkniętym torze i fruwać na odległość kilkudziesięciu metrów, lecz zmierzą się z piaszczystymi trasami toruńskich lasów, pól i nadwiślańskich błoni. Wzorem rajdów „płaskich” kierowcy będą podążać za swoimi maszynami po wyznaczonej trasie, choć ta pozostawi im spory margines na widowiskową jazdę „bokami”. Nie zabraknie uroczystej bramy startowej, wymagających odcinków specjalnych i dojazdówek.

 

 

– To pierwsze tego typu zawody nie tylko w Toruniu, ale bodajże i w Europie. Nie wiemy, co z tego wyjdzie i jaka będzie frekwencja, ale pomysł bardzo nam się spodobał. A Toyota zawsze lubiła uczestniczyć w innowacyjnych projektach – mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu sprzedaży Toyota Bednarscy. - Modele RC już kilkakrotnie były atrakcją naszych stoisk, czy to podczas Dni Otwartych, na targach motoryzacyjnych, podczas Śniadania na Trawie czy na corocznych imprezach dla właścicieli Land Cruiserów. I zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem. Cieszymy się więc, że taki pomysł powstał w Toruniu i możemy go współtworzyć. Z pewnością organizatorom przyda się nasze doświadczenie w produkcji aut z napędem 4x4 i w startach w prawdziwych rajdach terenowych – dodaje Maciej Bednarski.

Wsparcie toruńskiego dilera pomoże organizatorom zbudować niezbędną infrastrukturę mobilną do organizacji pięciu rund Rajdowych Mistrzostw Torunia Modeli Terenowych RC. Najlepsi kierowcy mogą liczyć też na ciekawe nagrody, a pierwszy off-roadowy mistrz otrzyma najnowszą Toyotę RAV4 na weekend. Toruński czempionat startuje w maju, a rozpocznie go 1. Rajd Katarzynki. Po raz ostatni kierowcy elektrycznych maszyn spotkają się w październiku na 1. Rajdzie Bursztynowego Szlaku.

Szczegółowy kalendarz imprez wraz z regulaminami i zasadami rywalizacji można znaleźć na oficjalnej stronie Toruńskiej Ligi Rajdowej modeli RC http://www.rc.torun.pl/