Za nami kolejna 39. edycja Rajdu Dakar. W garażu Toyota Team Classic wszyscy zainteresowani tym wyjątkowym wydarzeniem sportowym mieli okazję wysłuchania opowieści Grzegorza i Pawła o kulisach rajdu.

 

 

Grzegorz Baran, Mistrz Polski w wyścigach samochodowych z 1989, ma na koncie już siedem startów w rajdzie Dakar. Razem ze swoim przyjacielem i towarzyszem dakarowych zmagań, Piotrem Grotem, podzielił się z przybyłymi do Garażu Toyota Team Classic swoimi wrażeniami ze wspólnych rajdowych przeżyć. Grzegorz opowiedział o swoim marzeniu, które zrodziło się na początku lat 80-tych, gdy oglądał w Paryżu start Dakaru jadącego wówczas przez Afrykę. Polska była wtedy szara i smutna, a tam panowała radość, niezwykła atmosfera motoryzacyjnego święta, w którym chciał wziąć udział. To marzenie mógł zrealizować jednak dopiero po 20 latach. Początkowo jako mechanik przygotowywał samochód Łukasza Komornickiego, potem wystartował razem z nim w rajdzie Dakar ciężarowym samochodem. Wówczas doszedł do wniosku, że samochody osobowe są mało atrakcyjne w porównaniu z ciężarówkami. Pierwszy start w roli kierowcy to rok 2007. Paweł Grot - doświadczony off-roader (i mocny biegacz), dołączył do teamu Grześka Barana i Roberta Jachacego w 2014 jako pilot. Podczas spotkania zawodnicy opowiedzieli o kulisach dakarowych zmagań, przygotowaniach, dniu codziennym rajdu.
 
 
 
 

W chwili obecnej team planuje start w Silk Way Rally, który jest wschodnim konkurentem Dakaru. Jego organizatorzy nie marnowali czasu, pracując nad formułą zawodów. Trasa tegorocznego maratonu będzie prowadziła historycznym Jedwabnym Szlakiem, który niegdyś łączył Azję z Europą.

Życzymy powodzenia !!!

 

GALERIA ZDJĘĆ