Lexus LX 570 w edycji specjalnej będzie atrakcją wyjątkowego pokazu w salonie Lexus Kraków. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się premiera nowego modelu największego SUV-a Lexusa. Jednocześnie w krakowskim salonie rozpocznie swoje tournée po Polsce wprowadzany właśnie na nasz rynek najnowszy sedan klasy premium, Lexus ES siódmej generacji.

 

 lexus lx 570 lexus krakow 4

 

Superluksusowy SUV rozpoczyna polską karierę

Debiutujący właśnie Lexus LX 570 po raz pierwszy trafia na polski rynek. To flagowy SUV Lexusa, a jednocześnie rasowy samochód terenowy ze stałym napędem na cztery koła – superluksusowy odpowiednik legendarnej Toyoty Land Cruiser J200. Zbudowane na solidnej ramie nadwozie, wykonane w znacznej mierze ze stali o podwyższonej wytrzymałości, odznacza się bardzo dużą sztywnością. To zwiększa możliwości auta podczas jazdy w najtrudniejszym terenie, podobnie jak wytrzymałe zawieszenie o dużym skoku.

Napęd stanowi potężny benzynowy silnik V8 o pojemności 5,7 litra, mocy 367 KM (270 kW) przy 5600 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 530 Nm przy 3200 obr./min. Silnik zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy i prędkość maksymalną 220 km/h. W układzie przeniesienia napędu zastosowano ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów i centralny mechanizm różnicowy typu Torsen.

Luksusowo wyposażona kabina może w zależności od wersji pomieścić nawet do ośmiu osób. Czterostrefowy układ klimatyzacji wykorzystuje dwa agregaty i 28 nawiewów. Zaprojektowany specjalnie dla tego modelu system dźwiękowy klasy premium Mark Levinson wyposażony jest w 19 głośników. Za czynne bezpieczeństwo jazdy odpowiada zintegrowany pakiet Lexus Safety System +.

 

lexus lx 570 lexus krakow 2

 

Światowy przebój Lexusa

Lexus ES to najpopularniejsza limuzyna Lexusa na świecie. Siódma generacja tego modelu ambitnie wkracza na zupełnie nowy szlak, po raz pierwszy trafiając do Europy. Już w grudniu 2018 w salonach pojawi się ES 300h, napędzany przez najnowocześniejszy układ hybrydowy.

Nowy Lexus ES to jedyny sedan tej marki z przednim napędem. Auto, cieszące się za Atlantykiem ogromną popularnością, nie było do tej pory oferowane w Europie. W siódmej generacji tego modelu po raz pierwszy zastosowano nową platformę GA-K. Nowy model będzie oferowany w Europie wyłącznie w wersji ES 300h z napędem hybrydowym czwartej generacji o łącznej mocy 218 KM. Układ napędowy odznacza się poprawionymi osiągami przy zmniejszonym zużyciu paliwa i emisji niepożądanych substancji.