Rok 2019 to dla Toyoty bardzo ważny okres. To czas aż 7 premier, w tym nowej odsłony prekursora klasy SUV - Toyoty RAV4. Firma Bednarscy potęguje promocję japońskiej marki wspierając projekt Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych.

  2018.04 katarzynkiRC torun IMG 5896

 

Już trzeci rok z rzędu, toruński diler Toyoty, firma Bednarscy angażuje się w organizację jedynych w Polsce rajdów terenowych modeli RC. Charakter i klimat "małych zawodów" doskonale wpisuje się w wizerunek japońskiej marki. To Toyota ma najwięcej swoich zdalnie sterowanych replik produkowanych przez największą światową firmę Tamiya. Auta takie Land Cruiser, Hilux, Corolla czy Celica budowane były zawsze z dbałością o każdy detal. Niektóre z nich doczekały się nawet małych modeli z różnych okresów produkcji. Dzisiaj Tamiya wypuściła na rynek najnowsze rajdowe wcielenie Toyoty - Yarisa WRC. To jedno z dwóch tylko takich aut nawiązujących do aktualnych modeli WRC na świecie. Motorsport w małej skali wydaje się być więc idealnym projektem marketingowym dla salonu samochodowego.

Rajdy terenowe RC mocno się rozwijają, a pamiętamy rok 2016 gdy na starcie pojawiało się zaledwie kilkunastu kierowców. Pomysł, choć odważny i ryzykowny, przyjął się a starania organizatorów przyczyniły się do możliwości organizowania w tym roku zawodów w randze Mistrzostw Polski. Cieszymy się, że od samego początku jesteśmy z nimi i pomagamy im w realizacji tej imprezy - mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu Toyota Bednarscy. - Dla nas rok 2019 też jest bardzo ważny, bo wiąże się z aż 7 premierami, w tym nowej Toyoty RAV4. Pomysł Mistrzostw Polski będzie więc dla nas doskonałą i wyjątkową okazją do zainteresowania klientów ofertą Toyoty. Choć dzisiaj japońska marka stawia mocno na ekologię i modele hybrydowe, to wciąż jesteśmy producentem mistrzowskich aut terenowych. W styczniu udowodniliśmy to choćby na peruwiańskich pustyniach stając na najwyższym stopniu podium Rajdu Dakar.

 

RC Torun 2018.09 IMG 6511

 

Toruńskie zawody nie są może jeszcze tak trudne i wymagające jak Dakar, ale emocji i adrenaliny wcale tam nie brakuje. Jednodniowe imprezy przynoszą pot, zmęczenie, piasek w oczach, łzy radości i smutku. Długie i różnorodne odcinki specjalne wymagają od kierowców nie lada kondycji, oraz przede wszystkim dobrej orientacji w terenie. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie przygotowanie modelu do walki na toruńskich pustyniach. W małym motorsporcie spotkamy więc te same "zasady" i "klimaty" co na Dakarze czy choćby Polskim Safari.

- Z roku na rok jest nam trudniej, bo stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę nadal starając się znaleźć odpowiednią równowagę między zabawą a sportem. Zawodnicy doceniają klimat naszych rajdów, które są dla nich nie tylko odskocznią od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim okazją do złapania oddechu na łonie natury. Wspólnie tworzymy taką offroadową rodzinę w małej skali - opowiada nowy dyrektor sportowy TOYOTA Adventure Rally, Rafał Malach. - Na Gali 2018 przedstawiliśmy uczestnikom kilka nowych pomysłów, które teraz wcielamy w życie. W tym roku powalczymy więc po raz pierwszy o Mistrza Polski w rajdach terenowych RC. Zmieni się też sam dzień rywalizacji - będą niezależni sędziowie, a trasy rajdu powstaną już przed przyjazdem pierwszych zawodników. Będą nowe kolorowe reklamy, flagi, ścianka do zdjęć, a w sieci pojawi się więcej zdjęć i filmów. Rozszerzyliśmy jeszcze kalendarz imprez - niektórym wciąż było mało jazdy dlatego w tym roku przygotowaliśmy aż 10 rund. Pojawią się także nowe kolorowe reklamy na torze ora To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie toruńskiego dilera Toyoty. Bardzo nas to motywuje, bo rzadko w tym "małym sporcie" można liczyć na wsparcie tak dużych firm. Mamy nadzieję, że po raz kolejny wspólna praca przy organizacji rajdów terenowych RC przyczyni się do zwiększenia zainteresowania światem motorsportu w małej skali. Z niecierpliwością czekamy już na pierwsze, marcowe zawody.

 

 

2018.04 katarzynkiRC torun IMG 6271

 

Mistrzostwa Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych startują już 3. marca. Zawodnicy rywalizować będą w czterech klasach: 2WD, 4WD Buggy, 4WD Short Course oraz największej i najmocniejszej - 4WD Monster Truck. Nie zabraknie specjalnych pucharów dla pań i najmłodszych kierowców. Zawodników po raz ostatni zobaczymy w październiku.

Polski czempionat wspierają: Toyota Bednarscy,  Modelmania.pl.

 
 
 

GALERIA ZDJĘĆ