Każdy kto obserwuje przedstawiane na nasze stronie opowieści o podróżniczych zmaganiach w ciekawych zakątkach świata już ich zna. Wojtek i Wiola każdą swoją wyprawę szczegółowo opisuja na swojej stronie wojtektravel.pl  gdzie relacjonują co widzieli, co zachwyciło w drodze, co warto i co trzeba koniecznie zobaczyć. 

 

 

Wojtek swoją przygodę z Toyotą rozpoczął w w Buenos Aires gdzie zakupił swojego pierwszego Hiluxa, którym przejechał 21tyś km przez Argentynę, bezdroża Patagonii, Chile, Boliwię z jej surowym i niedostępnym Altiplano, oraz wielokrotnie przekraczał wysokie andyjskie przełęcze. Obecnie razem z Wiolą szukają smaku świata w kolejnym wcieleniu toyotowego pikapa, który odpowiednio przystosowany do dalekich podróży, jest ich domem na długie tygodnie podróży.  Ich Hilux  powiezie ich wkrótce ku kolejnej przygodzie - przez Azję Centralną do Magadanu, ostatniego, najbardziej wysuniętego na wschód miasta Syberii i Rosji, do którego można dotrzeć na kołach. Trasa będzie prowadziła poprzez Rosję, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Afganistan, Tadżykistan, Kirgistan, później przez Mongolię, Bajkał, Syberię do Jakucka i dalej Kołymskim Traktem do Magadanu – czyli łącznie ok.20tys.km.

Dlaczego właśnie do Magadanu? Dlaczego Hiluxem? Wojtek, zapalony motocyklista pierwszą swoją wielką wyprawę zrealizował na dwóch kołach właśnie na wschód, nad jezioro Bajkał. Teraz chciałby pojechać jeszcze dalej. Jednak chciałby zrealizować tę wyprawę marzeń razem z Wiolą, a Hilux to większa wygoda, dzielność terenowa i pewność że się dojedzie.

 

magada trasa

 

W wyprawie, która wyrusza juz 14 czerwca biorą udział również Adam i Beata (http://www.myunesco.net). Ich pojazd to również Hilux i to jaki! Jest to pierwsze auto Wojtka i Wioli, którym obieżdzali obie Ameryki, odkupione jeszcze za oceanem i przywiezione do kraju. Obecnie poważnie zmodyfikowane tak aby  można było spać wewnątrz auta. Na trasie do Kirgistanu, dołaczy również wyprawowo przygotowana Toyotą Land Cruiser Prado 90.

Jesli chcelibyście dowiedzieć się wiecej o planowanej trasie zapraszamy na stronę: http://www.wojtektravel.pl/index.php/wyprawy/32-magadan-2019/

 

 

 zdjęcia: Wojtek i Wiola, wojtektravel.pl 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ 

Galeria

img_100
img_101
img_102
img_104
img_106
img_107
img_108