Jerzy Wierzbicki mieszkajacy w OMANIE  w latach 2007-2015 z racji wykonywania zawodu fotografa poznał ten kraj od wielu stron i zna go tak jak chyba nikt inny u nas. Odbył prawie 300 większych i mniejszych wypraw w głąb kraju, szukając tematów dla magazynu w którym pracował, ale także jako przewodnik po pustyni dla fanów aut 4x4. Od kilku lat znów jest z nami jednak wraca w pustynne klimaty poprzez niezwykły album.

 

 

JAKI JEST OMAN?

W ponad 80% jest pokryty pustynią, od kamienistej płaskiej poprzez skalistą, aż po różnego typu piaszczyste wydmy. W Omanie są też trzy masywy górskie. Na północy kraju Jabal Al Shams,Jabal Al Akhdar oraz Eastern Hajar. Na południu malownicze góry Dhofar. Nad Zatoką Omańską oraz na otwartym Oceanie Indyjskim rozciąga się kilka tysięcy kilometrów wybrzeża.

Każdy to chciałby mieć niesamowite widoki i zdjęcia z tego kraju na wyciagnięcie ręki, włąśnie zyskuje niebywała okazję - okazjonalny album wydany w ograniczonej liczbie tylko 100 szt. Oprócz samych zdjęć, książka zawiera pięć tekstów o Omanie. Wielkość książki to 24 x36 cm, twarda okładka wraz z prawdziwymi fotografiami.

 

Jeśli zainteresowały cię te zdjecia i projekt: kontakt do autora

JERZY WIERZBICKI

Contact by mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Contact by phone: +48 511 319 245 

 

 

1

8

4

2

 3

6

9