Czasami pomaganie jest bardzo proste, tak proste jak wypełnienie w zeznaniu podatkowym informacji komu chcemy przekazać 1% wsparcia. A my przedstawiamy Wam walecznego Józia, który od kilku lat zmaga sie z przeciwnościami losu. 

 

jozek 

 

Józio to wyjątkowy chłopiec! Urodził się w 24 tygodniu ciąży. Przez pierwsze 110 dni walczył o życie. 7 operacji, sepsa, niezliczone transfuzje krwi – taki był początek życia Józia. Potem przyszły kolejne diagnozy. Józio nie widzi, ma wszczepioną zastawkę w główce, wodogłowie pokrwotoczne, MPD połowiczne lewostronne, padaczkę, jest karmiony przez Pega, nie chodzi, samodzielnie nie siedzi. Teraz walczy każdego dnia o sprawność fizyczną i intelektualną. O życie bez cierpienia i bólu.

Józio walczy! I to jak walczy! Kilka razy w tygodniu rehabilitacja, terapia sensoryczna, terapia karmienia, neurologopedia, turnusy w komorze hiperbarycznej, wyjazdy na badania do Niemiec. Rodzice Józia robią wszystko co w ludzkiej mocy a my, mamy wrażenie, że robią o wiele więcej.

– my dla Józia wszystko … – powiedziała mama Józia, gdy się poznaliśmy.

Józio świat poznaje w swój własny, niedostępny dla nas sposób. Najbardziej lubi przytulanie i troszkę lubi offroad. Kołysanie po bezdrożach często go usypia a ze snem u Józia krucho. Rodzice zabierają Józia na bliższe i dalsze wycieczki, robią wszystko, żeby Józio poznawał zapachy, dźwięki, smaki świata, którego nigdy nie zobaczy. Robią to też dla starszego synka, aby jak mówią „miał normalne dzieciństwo”. A brata ma Józek najlepszego z możliwych.

Opieka nad Józiem i walka o jego sprawność wiązała się z koniecznością zrezygnowania z pracy jego mamy. Tata ciężko pracuje, żeby zapewnić wszystko, co najlepsze. Oprócz pracy zawodowej jest strażakiem w OSP. Jeśli jest wypadek na A2 w okolicy Poznania to duże prawdopodobieństwo, że to właśnie on ratuje ludzkie życie. Dlaczego to robi pomimo tak wielu obowiązków? Bo jak mówi, ma nadzieję, że dobro powraca.

Dołóżmy się więc do powrotu dobra do Józia.

Józio odwdzięczy się uśmiechem.

KRS 0000428288

cel szczegółowy Józef Leśniak

 

Józio będzie również wdzięczny za odwiedziny i polubienie na instagramie: joziowaleczny

 

jozio 2