Fani terenowych symulatorów na pewno znają ten kultowy tytuł. Dla nie obeznanych tego typu produkcjach wystarczy wspomnieć, że Spintires polega na przemierzaniu leśnych ostępów w cudach radzieckiej motoryzacji. Gracze gry tworzą jednak swoje własne pojazdy. Fani Toyoty zbudowali oczywiście cyfrowe kopie swoich ulubionych aut.

 

 

"Spintires" - produkcja brytyjskiego studia niezależnego Oovee Game - to zaawansowany symulator jazdy ciężarówkami w warunkach ekstremalnych. Akcja gry rozpoczyna się na przełomie lat 80. i 90. w Związku Radzieckim. Wcielamy się w zawodowego kierowcę ciężarówki, którego zadaniem jest transport drewna przez dzikie ostępy, bezdroża i gęste lasy. Najważniejszym elementem "Spintires" jest oczywiście perfekcyjnie oddana fizyka zachowań obiektów: terenu i pojazdów. 

Oryginalnie mapa została wyposażona w pojazdy rodem z ZSRR czyli osobowe UAZ-y, ale też ciężarowe KAMAZY, KRAZY, ZIŁY, URALE czy kolosy w postaci czteroosiowych MAZ-ów. Jednak gra pozwala również na tworzenie własnych pojazdów. Fani Toyoty mogą spróbować terenowej jazdy na ekranie kultowymi 40-kami, Land Cruiserami serii 70, 80, 120 i wieloma innymi. Fani gry przygotowali nawet cyfrowe modele najnowszego LC200 czy Hiluxa Revo. Wszystkie auta można modyfikować poprzez dodanie terenowych atrybutów (stalowych zderzaków, osłon, bagażników, nadkoli, wyposażenia) czy zmianę opon. Pojazdy są do pobrania bezpłatnie z platformy steam lub zainstalowania podczas gry w sieci (auta innych uczestników podczas gry wieloosobowej).

 

 

Prócz trybu jednoosobowego, ładunek można dostarczać uczestnicząc w rozgrywce wieloosobowej, poprzez sieciową kooperację maksymalnie czterech graczy.

 

 

Gra składa się z pięciu map, na każdej z nich znajdziemy garaż z paroma pojazdami, tartak i miejsce, do którego mamy dostarczyć drewno określoną ilość razy. Poprzez dostarczanie ładunków do celu w nienagannym stanie, odblokowywane są kolejne części mapy (oraz ukryte na niej różne obiekty, jak na przykład stacje benzynowe, tartaki, czy garaże), po których można podróżować. Po dowiezieniu ładunków gracz otrzymuje także dostęp do coraz to nowszych modeli ciężarówek, które może swobodnie modyfikować – dzięki temu może np. oświetlić sobie drogę w nocy, czy naprawić swój pojazd na miejscu.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ