W dwa lata po premierze Hiluxa piątej generacji, w roku 1990, Toyota wprowadziła kolejną wersję tego modelu. Tym razem był to Hilux bez skrzyni ładunkowej czyli – w zależności od rynku - Hilux Surf bądź 4Runner. Auto oparte było na tej samej konstrukcji co pick-up i do słupka B z przodu wyglądało niemal identycznie. Za słupkiem uzyskało jednak w pełni metalową karoserię a zamiast resorów piórowych na tylnej osi zastosowano sprężyny.

  

 

Tym razem prezentujemy nie pojazd poruszajacy się w codziennym ruchu ale efekt pracy pasjonata, który wykonał jego replikę w skali 1:10. Podstawą projektu był produkt firmy Pro-Line czyli karoseria z lexanu Toyoty 4Runner. Aby nadać jej bardziej realistycznego wygladu RC Nerds zaprojektował do niej nowe części. Dodał grill, zderzaki, lusterka, klamki, tylny panel świetnlny itp. Części zostały zamówione i wykonane dzieki serwisowi Shapeways. Jest to miejsce gdzie pasjonaci mogą wrzucać swoje projekty 3D a potem zamowić ich wydruk. Gotowe wyrduki własnoręcznie wykończył, pomalował i zamontował w karoserii. Sama skorupa (nadwozie dostarczane jest jako bezbarwna wytłoczka) została realistycznie pomalowane. Calość od momentu projekowania do efektownego finału zajeła 3 miesiace pracy po 2 lub wiecej godzin dziennie, z czego połowa tego czasu to faza projektowania.

Pojazd nie jest tylko odwzorowaniem konkretnego auta w skali. Został wykonany tak aby poruszać sie w terenie. Plastikowa karoseria ukrywa mosty napędowe poruszane realistycznie wykonanymi wałami, zamocowane na amortyzotach na metalowej ramie. Auto napędzane jest elektrycznym silnikiem i sterowane radiem.

 
Wiecej info w języku angielskim -> LINK 
 
Tekst: Ireneusz Rek, zdjęcia: RC Nerds

 

 

GALERIA ZDJĘC