Niedawno odbywający się na Autodromie 4x4 we Włościejewkach Toyota Offroad Festival zaskoczył nową atrakcją, która zainteresowała młodzież ale nie tylko. Był nią nowy tor z licznymi przeprawami, przeszkodami i terenowymi niespodziankami ale... wykonany w skali 1:10. Jednak nie był on tylko makietą ale pełnoprawnym, przemyślanym i  wymagającym miejscem do przemierzania przez auta napędzane na cztery koła, oczywiście w odpowiednio mniejszej skali.

 

 

Do poruszania się po torze Autodrom 4x4 przygotował modele terenowych Toyot z napędem na cztery koła. Są to FJ Cruisery produkowane przez firmę HPI określane przez producenta mianem Venture. Jch konstrukcja oparta jest na ramie, dwóch sztywnych mostach i zawieszeniu na sprężynach. Nie jest to więc dokładna kopia naszych FJ-ek (posiadają one zawieszenie niezależne z przodu) ale wielu właścicieli dużych FJ Cruiserów chętnie zgodziłoby się na taka zamianę.  Modele posiadają stały napęd na obie osie i zablokowane mosty. Ich karoserie to bardzo ładnie wykonana wytłoczka z leksanu, już pomalowana, z dodanymi nadkolami, bagażnikiem dachowym oraz zderzakami imitującymi stalowe, offroadowe produkcje. Co ciekawe, tylny zderzak posiada wieszak na koło zapasowe i jest odchylany na zawiasie jak w prawdziwym aucie. Kierowanie autami odbywa się za pomocą radia a ponieważ sygnał realizowany jest w paśmie  2,4 GHz nie ma problemu z jednoczesna zabawą wielu uczestników. Sygnały nie zakłócają się.

 

 

Czy poruszanie się po torze daje frajdę? Sądząc po kolejkach ustawiających się codziennie, na pewno tak. Przygotowany przez Autodrom4x4 tor nie jest łatwy. Pomimo, że auta posiadają stały napęd 4x4 i zablokowane mosty, przeszkody stawiają opór jak w realnym poruszaniu sie w terenie. Poruszając się modelem można podpatrzeć jak zachowuje się auto podczas zdobywania przeszkody, poćwiczyć różne nawet bardziej ryzykowne podejścia i nie obawiać się strat w postaci złapanego "boka" czy dachowania.

Wiekszość elementów toru przygotowana jest tak żeby dało sie je spakować i zrealizować zabawe również poza torem we Włosciejewkach. Bedą zatem ciekawie uzupełniać przygotowywane przez Autodrom imprezy eventowe, dając wiele frajdy uczestnikom offroadowych spotkań na terenie Polski.

Więcej o modelu: polski dystrybutor HPI

Szkolenia i eventy organizowane przez Autodrom 4x4

 

GALERIA ZDJĘC