Lexus LX 570 to prawdziwy rarytas. Największy SUV japońskiej marki nie był nigdy szeroko oferowany w Europie Zachodniej. Jednak w tym roku do Polski trafiła limitowana edycja 50 egzemplarzy tego luksusowego modelu. Jeden z nich można kupić w salonie Lexus Warszawa Żerań.

 

lexus lx toyota zeran 2

 

Luksusowy SUV z potężnym silnikiem

Lexus LX 570 to potężny, ponad 5-metrowy luksusowy SUV. Pod jego maską znajduje się nie mniej imponujący wolnossący silnik V8 o pojemności aż 5,7 litra. Benzynowa jednostka wytwarza moc 367 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy na poziomie 530 Nm, współpracując przy tym z automatyczną skrzynią biegów o ośmiu przełożeniach. Dzięki takiej konfiguracji to ponad 2,5-tonowe auto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w ciągu 7,7 s.

Flagowy SUV Lexusa może popisać się również szerokimi właściwościami użytkowymi. Auto jest w stanie holować przyczepę z hamulcem o masie nawet 3 500 kg, a dzięki stałemu napędowi na cztery koła i konstrukcji opartej na solidnej, tradycyjnej ramie bardzo dobrze poradzi sobie również w terenie.


Mobilne kino

Ale LX 570 to nie tylko użyteczność, ale - jak przystało na Lexusa i to takich rozmiarów - ogromny komfort. W standardowym wyposażeniu auta dostępnego w salonie Lexus Warszawa Żerań znajdziemy przede wszystkim zawieszenie pneumatyczne z aktywną kontrolą wysokości, asystenta parkowania z widokiem 360 stopni, elektrycznie podnoszoną i zamykaną górną częścią pokrywy bagażnika, nawigacją satelitarną Lexus Premium Navigation i system wentylacji tylnych foteli z technologią Climate Concierge. Uwagę zwraca również 19-głośnikowym systemem audio Mark Levinson z subwooferem, a także monitory zainstalowane w tylnych częściach przednich foteli, które czynią z Lexusa LX 570 prawdziwą salę kinową na kołach.

 

lexus lx toyota zeran 3


O 65 tys. złotych taniej

W wyposażeniu opcjonalnym wspomnianego Lexusa LX 570 znajdziemy również wyświetlacz HUD wyświetlający najważniejsze informacje na przedniej szybie, tuż przed oczami kierowcy, system pełzania oferujący 5 prędkości, a także rozwiązanie ułatwiające zajmowanie miejsca kierowcy, które automatycznie odsuwa fotel i kierownicę. Katalogowa cena tego modelu to 650 000 zł, ale egzemplarz wystawiony w salonie Lexus Warszawa Żerań można kupić już za 585 000 zł.