Toyota South Africa, z siedzibą w RPA, zaprezentowała nową, specjalną wersję Toyoty Hilux z benzynowym silnikiem V8. Nowy Hilux to pomysł na urozmaicenie gamy silnikowej modelu, a także ukłon w stronę Giniela de Villiers, najlepszego południowoafrykańskiego kierowcy cross country.

 

Uwaga! Większość z nas pewnie by chciała, żeby ta informacja była prawdziwa. Ale to tylko primaaprilisowy żart. Zostawiamy go jako ciekawostkę. Może kiedyś się spełni.

 

De Villiers zajął 4. miejsce w tegorocznym rajdzie Dakar, za kierownicą właśnie Hiluxa V8. Do Polski trafi jedynie 100 egzemplarzy tego kultowego modelu. Nowością na polskim, ale także europejskim rynku, będzie sprzedaż hybrydowa, połączona z kampanią reklamową.

 

 

To zupełnie nowe podejście do prawdziwych fanów marki - mówi Johann Kruizer z europejskiej centrali Toyoty w Brukseli - za kwotę ok 25 tys. euro klient będzie mógł kupić wspaniały samochód. Jednocześnie nasi najbliżsi partnerzy podpiszą umowę sponsorską, w ramach której klient przez 2 lata będzie poruszał się w oficjalnym malowaniu sportowym sponsora”.

 

W Polsce oficjalnymi partnerami zostali sponsorzy Orlen Teamu, a samochody będą dostępne w dwóch wersjach: Małysza i Dąbrowskiego, czołowych kierowców z rajdu Dakar. Cena w Polsce Hiluxa V8 z malowaniem Małysza będzie wynosić 113 000 zł brutto, z malowaniem Dąbrowskiego jedynie 107 000 zł brutto. Umowa sponsorska będzie w pakiecie z umową kupna samochodu u wybranych dealerów, obowiązuje 2 lata od daty podpisania.

 

Hilux V8 będzie trzecim flagowym modelem z silnikiem V8 w Polsce. Dostępne są dwie wersje Land Crusiera: z silnikiem benzynowym o pojemności 4,6 l oraz z Dieslem o pojemności 4,5 l.