Zimą jest zimno. Zimą powinno się grzać kości przy kominku lub z braku takowego choćby elektrycznym piecyku i czekać na wiosnę. A jednak człowiek to takie nierozumne zwierzę, że wychodzi na wiatr, na zamrożone od szronu pole i chce szukać szczęścia gdzieś za ciepłymi drzwiami domu...

  

 

Weekend 10-11 lutego nie zapowiadał się szczególnie mroźnie. Była nawet nadzieja, że się leciutko ociepli na tyle, żeby odtajały mazurskie ścieżki zagubione miedzy polami. Byłoby to gwarancją dodatkowych wrażeń jakie zaplanował nam Michał Bartosiak z Trawers.eu. Jednak odwilż nie nadeszła... Za to lekki mrozek zaczarował przyrodę na polnych drogach gdzieś między Mławą a Olsztynkiem tak, że trudno było oczy oderwać od fantazyjnych form z białego lukru, pozawieszanych na wszystkim, co wystawało ponad ziemię. 

  

 

Pojechaliśmy zwartą, toyotową grupą, czyli Land Cruiser 40, Land Cruiser 125, Land Cruiser 155 oraz 3 Hiluxy, z jednym rodzynkiem w postaci Fenixa, czyli świeżo odbudowanego Nissana Patrola ogranizatora. Trasa raczej łatwa. Leśnie ścieżki dawały jednak czasami znać, że mazurska przyroda ma charakter i nie przyjechaliśmy na wiślane bulwary.... Głębokie, zamrożone koleiny po maszynach do wyrębu lasu czy zwalone pnie to jest właśnie smak mazurskiej przygody.

 

 

Wieczór. Taka pora, że chce się z przyjaciółmi pogadać o wspólnych planach, co gdzie kto był lub jakie cudo załozył do auta. I najlepiej jeszcze przy kominku w klimatycznym wnętrzu. To wszystko zapewniła leśniczówka w Waplewie. A nastepny dzień - kolejne leśnie scieżki ze szczęśliwym finałem w gospodarstwie rybackim Swaderki. Świeża, właśnie wyciągnięta z wody rybka, rzucona na patelnie - to właśnie można tam posmakować ...

 

 

 

Już wkrótce kolejne wyjazdy gdzieś w bezdroża. Jeśli chcielibyście dołączyć, Michał Bartosiak z Trawers.eu przedstawi wkrótce kolejne propozycje.

 

Tekst i zdjęcia: Ireneusz Rek

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘC