Weekend pełen słońca, aktywności i niezapomnianych emocji. Brzmi górnolotnie? Może trochę tak. Ale dokładnie takie mamy odczucia, po pierwszej edycji Festivalu. W imprezie wzięły udział 102 załogi, w tym 3 z Niemiec i 1 z Luksemburga.

Land Cruiser Adventure Club to młoda inicjatywa, która powstała zaledwie półtora roku temu (styczeń 2014). Od tego czasu staramy się być bardzo aktywni, zarówno w przestrzeni realnej, jak i cyfrowej. Nasz fanpage na Facebooku zrzesza ponad 4300 osób. Od stycznia 2015 roku zorganizowaliśmy 7 wyjazdowych imprez, w tym jedną w połączeniu z partnerami z Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy i Częstochowy. Nasza strona www od stycznia tego roku miała 5340 użytkowników i ponad 35 000 odsłon. Rośniemy w siłę.

Do Festivalu przygotowywaliśmy się ponad sześć miesięcy. Od początku nasze założenia były jasne. Zorganizować imprezę z dużą ilością aktywnych atrakcji. W końcu słowo “Adventure” w logo zobowiązuje. Tak zrodziła się koncepcja, by jak najwięcej załóg w ciągu dnia było poza biwakiem, a życie obozowe nabierało tempa wraz z zachodzącym słońcem. Temu zadaniu na pewno podołał Michał Bartosiak, który przygotował pięć roadbooków, o łącznej długości ponad 300 km. Chyba nikomu nie udało się przejechać wszystkich tras.

 

 

Prawdziwym przebojem okazały się kajaki. W piątek i sobotę odbyły się cztery spływy po Warcie, w sumie spłynęły 72 osoby (dorośli i dzieci). Dużym zainteresowaniem cieszyły się cztery rajdy rowerowe. Piętnaście rowerów czekało na Was w recepcji. Część z Was miała rowery ze sobą i mimo afrykańskich upałów skorzystała z nich.

Za sukces uznajemy Strefę Wystawową, czyli nasze Expo. W tym miejscu po raz kolejny dziękujemy naszym partnerom za zaangażowanie: Sony Polska, Toyota Mikołajczak (jazdy testowe on-road), Rayo4x4, Steeler, Tropoil (Mobil1), Meta System (Semeco), Yamaha Adrenalina, Magazyn Sezon, Statoil, Xenonowe.pl, kilometr.com, Wyprawy z Pekarem.

Tor off-roadowy to kolejna atrakcja dla fanów terenowych Toyot. Przygotowaliśmy dla Was terenowe jazdy testowe sześcioma samochodami: 2 x Land Cruiser 150, 2 x Hilux Invincible, Hilux Hunter i Hilux Arctic Trucks. Dodatkowo była klasyczna BJ45, która wzbudzała wiele pozytywnych emocji. Nie ma to jak przejechać się “resorakiem”.

 

 

Zlot off-roaderów nie mógł odbyć się bez solidnej dawki terenowych zmagań. Roman Wasik z Autodromu4x4 przygotował dla Was 60 pieczątek do zdobycia. Ułożenie jazd w moduły pokazały, że można nad nimi zapanować i przeprowadzić je bezpiecznie. Dziękujemy Wam za rozsądne podejście do tematu. Najlepsi z Was otrzymali upominki za swoje trudy.

Pogoda była wymarzona, choć słońce i temperatury dawały w kość. Ścianka wspinaczkowa i dmuchany zamek dawały cień i emocje dla najmłodszych. Dwie animatorki pomagały dzieciom w gospodarowaniu wolnym czasem. Można było też liczyć na Tomka Panka (KAT), który zorganizował wieczorne podchody. Dzieciaki na pewno się nie nudziły.

W ciągu dnia załogi zwiedzały Wielkopolskę i brały udział w aktywnościach outdoorowych. Wieczorami można było obejrzeć zdjęcia i wysłuchać opowieści z wypraw: Grzesiek Wątroba pokazał Dakar od kuchni, Mariusz Reweda, Kuba Wałachowski i Marcin Gerc opowiadali o podróżowaniu po terenach Rosji, Dagestanie, Gruzji, Turcji, Czeczenii itd. Sobotni finałowy koncert był wydarzeniem, które zapamiętamy długo. Świetne występy zespołów SAS i MIĄŻSZ zwaliły z nóg słuchaczy - po prostu rock’n’roll.

 

 

Podczas czwartku i piątku załogi fotografowały wydarzenia związane z Festivalem, by wziąć udział w konkursie fotograficznym SONY. Najpierw Jury wybrało 10 prac finałowych, a później Wy głosowaliście na najlepsze zdjęcie. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i gratulujemy zwyciężczyni. Zapraszamy za rok z nowym aparatem SONY Alfa 6000.

Festival zakończyliśmy wspólnym “śniadaniem u Romaniego”. Tym akcentem rozpoczynamy nową tradycję na tej imprezie. Będziemy kontynuować za rok. Zapraszamy już dziś. Śledźcie stronę klubową i fanpage, a nic Wam nie umknie.

 


Michał Horodeński “emsi”
Paweł Jagodziński “pyrka”

 

 

 

 

Galeria

FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1500
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1504
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1507
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1510
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1512
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1514
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1515
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1516
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1517
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1518
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1519
FESTIVAL_lcactmp_2015_____IMG_1524

Pełna galeria