Druga edycja najważniejszej klubowej imprezy za nami. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspaniałą atmosferę, jaka wytworzyła się podczas tych 4 dni na Autodromie 4x4.

 

 

Ach, co to był za weekend. Prawdziwe land cruiserowe święto. Sobotni poranek na biwaku we Włościejewkach zostanie mi na długo w pamięci. Kilkadziesiąt aut rozstawionych na polanie autodromu, pomiędzy drzewkami. Poranne leniwe ruchy, gorąca kawa parząca się w ekspresach, dyskusje. Sielanka. Tak miało być. Spokojnie, wypoczynkowo, integracyjnie.

 

 

Pierwsze ekipy zaczęły zjeżdżać się już w środę, by od czwartku rano ruszyć na przygotowane przez Michała Bartosiaka trasy po Wielkopolsce. W tym roku roadbook rozrósł się do ponad 60 stron. I tylko jednej załodze udało się pokonać wszystkie trasy, zaliczając ponad … 600 km (!!!). Poprzeczka jest zawieszona wysoko. Ale mamy już pomysł na przyszły rok.

Tematem przewodnim tego zlotu były dwa wydarzenia: 65-lecie powstania pierwszego samochodu terenowego Toyoty oraz klubowa premiera najnowszego Hiluxa. Nowego członka rodziny 4x4 Toyoty przywitaliśmy w czwartek wieczorem. Z tej okazji powstał także specjalny numer legendarnego Magazynu Wyprawy4x4 (124 strony, wyprawy z sześciu kontynentów, historia), który otrzymała każda załoga. W piątek i w sobotę można było zapoznać się z nowym Hiluxem na torze off-road. Jazdy testowe Hiluxami i Land Cruiser 150 w wersji benzynowej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

 

Kolejne atrakcje typu “adventure” to rowery, kajaki i nowość w tym roku - kursy łodzią motorową po Warcie. Ma silnik, ma kierownicę - nic tylko wsiadać i płynąć. Natomiast Ci, którzy chcieli wypróbować swoje auta w terenie, mogli to zrobić na torze, poszukując 60 pieczątek, rozstawionych na próbach terenowych.

 

 

 

Dzieci korzystały z atrakcji w ich strefie. Do dyspozycji miały dmuchany zamek, basen z piłeczkami, zajęcia z animatorką, konkurs rysunkowy, podchody zorganizowane przez Tomka (KATa) oraz wieczorne mini-disco. Po całodziennych szaleństwach, jak w dowcipie: dzieci w nocy nie śpią, one w nocy ładują baterie. I tak było.

 

 

 

W piątkowy wieczór odwiedził nas zespół SAS, znany z zeszłego roku. Tym razem w wersji semi-akustycznej, przy ognisku. Po regularnej sesji koncertowej nocne “jamowanie” trwało jeszcze długo. I jak to przy ognisku: gitarzystów było wielu.

 

 

Zlot zakończyliśmy wspólnym śniadaniem u Romaniego.

 

Nasuwa mi się jedno porównanie… z muzyką. Pierwszy album młodego zespołu zawsze jest świeży, pełen pomysłów. Gorzej jest zrobić drugi. Ale trzeci to jest dopiero wyzwanie. My je podejmujemy i przygotujemy się do niego koncertowo.

Zapraszam za rok!

 

Michał Horodeński "emsi"

 

Statystyki:

Liczba załóg: 111

Liczba osób: 296

Liczba samochodów testowych: 5

Liczba stoisk Expo: 4

 

Samochody: 

 

 

 

W kategorii Inny m.in. Rav4, Sequoia, kampery, Land Rover.

Statystyka nie obejmuje samochodów obsługi, samochodów testowych oraz samochodów wystawców. Nie obejmuje także osób z obsługi, kadry instruktorskiej, wystawców oraz osób odwiedzających teren Festivalu na tzw. "chwilę" (bez rejestracji).

 

GALERIA ZDJĘĆ CZ.1

 

GALERIA ZDJĘĆ CZ.2