Sobotni wyjazd za miasto z cyklu MAZOVIA OUTBACK zapowiadał się bardzo ciekawie i nieprzewidywalnie. W piątek, dzień przed startem, napadało białego puchu na grubo. Mrozu brak, więc taka ilość wody w połączeniu z terenowymi przejazdami pachniała przeprawą, kinetykiem, wyciągarkami....

 

 

Spotykamy się w sobotni poranek na warszawskim Bemowie. Mamy ciekawą reprezentację różnych generacji Land Cruiserów. Na starcie pojawiły się załogi w LC 76, 80, 95, 100, 120 oraz Hilux. O mały włos przekrój byłby jeszcze pełniejszy, ale nie wszyscy mogli dziś dojechać. Zatankowani, opici kawą, zaopatrzeni w kalorie nabyte na stacji paliw - ruszamy. Start asfaltami (jakoś z Warszawy trzeba się wydostać) i przy najbliższej okazji wbijamy się w teren. Na dzień dobry, układający trasę Michał Bartosiak, funduje nam jazdę wokół komina. Tzn dobijamy do elektrociepłowni Pruszków II w miejscowości Moszna-Wieś i lewym halsem zawijamy wokół niej pętelkę. Jeszcze mamy odrobinę śniegu. Gdzieś w bruzdach na polach widać że był, ale bez takiej grubej warstwy, z której dało się lepić bałwana jeszcze wczoraj po wschodniej stronie Warszawy. Ale mamy za to to, co tygrysy lubią najbardziej: błoto, przeprawy, piękne widoki, słońce przebijające się przez warstwy chmur.

 

 

Auta pracowicie przebijają się przez zalane wodą polne drogi. Opony walczą o przyczepność, pojazdy zarzuca bokami, wycieraczki zbierają z szyb kolejne warstwy terenu. Czyli jest wszystko to, co trzeba, żeby zabawa była dobra. Trasa dobrana jest tak, aby wszyscy dali radę przejechać. Niestety nikt efektownie nie utknął, choć prognozy i ilość wody sugerowały, że to się może zdarzyć.

Tak podróżując docieramy do Żelazowej Woli. Kręcimy się po okolicy, by na końcu drogi dotrzeć do gościnnyego Dwóru Strzyżew. W lasku, w pobliżu gospody pali się duże i jakże miło ogrzewające ognisko. Jest też zupa chrzanowa, bigos, kiełbaski, poncz. A do tego jeszcze szarlotka i kawa. Jest pysznie.

 

 

Czas mija szybko. Rozstajemy się z poczuciem ciekawie spędzonego dnia. W planach Klub ma już następne propozycje spotkań dla fanów terenowych podróży. Już za chwilę na stronie www.landcruiser.pl pojawią się dodatkowe informacje

ZAPRASZAMY!

 

GALERIA ZDJĘĆ