Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel, reprezentanci zespołu Toyota Gazoo Racing, wygrali pierwszą edycję Rajdu Andaluzji. Impreza w Hiszpanii zastąpiła Rajd Maroka w roli rozgrzewki przed Rajdem Dakar 2021, który w styczniu odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

 tgr andalucia 505


Rajd Andaluzji okazał się świetnym sprawdzianem dla załóg i ich pojazdów. Trasa została podzielona na cztery odcinki specjalne, które różniły się między sobą nie tylko liczbą kilometrów, ale i terenem, po którym trzeba się było ścigać. Jadący Toyotą Hilux Al-Attiyah i Baumel zaczęli imprezę od zwycięstwa na prologu, ale już pierwszego dnia rywalizacji natrafili na niewielkie problemy. Z powodu uszkodzenia napędu uciekło im zwycięstwo na pierwszym odcinku specjalnym. W kolejnych dniach odzyskali tempo i prowadzenie w imprezie, po wygranych na drugim i trzecim oesie.

 

tgr andalucia 201

 

Do ostatniego dnia rywalizacji przystępowali z blisko siedmiominutową przewagą nad kolejną załogą. Trzeci czas odcinka wystarczył, by wygrać Rajd Andaluzji z zaliczką ponad trzech minut. Trzecie miejsce zajęli Yazeed Al Rajhi z pilotem Dirkiem von Zitzewitzem w prywatnie wystawionej Toyocie Hilux.

 

tgr andalucia 310

 

„To wspaniałe zwycięstwo i ważny test przed Rajdem Dakar. Po raz pierwszy byłem w Andaluzji i te krajobrazy są wprost niesamowite. Dziękuję Davidowi Casterze i organizatorom, że znów mogliśmy się pościgać. Ten rajd był jak mini-Dakar” – powiedział Al-Attiyah.

Poza drobną awarią z pierwszego dnia Hilux duetu Al-Attiyah/Baumel nie sprawiał żadnych problemów. Zespół Toyota Gazoo Racing udowodnił w Rajdzie Andaluzji, że prace nad poprawieniem rajdowej Toyoty w tym trudnym roku zakończyły się sukcesem.

 

tgr andalucia 301

 

„Cieszy nas zwycięstwo w Hiszpanii. Jesteśmy zadowoleni z powrotu do rywalizacji, a rajd okazał się trudniejszy niż się tego spodziewaliśmy. Hilux po raz kolejny pokazał swoją moc i niezawodność, co udowadnia, że nasze przygotowania do Rajdu Dakar idą odpowiednim torem” – powiedział Glyn Hall, szef zespołu.

Teraz zespół Toyota Gazoo Racing skupi się na ostatnich przygotowaniach do Rajdu Dakar 2021. Impreza odbędzie się w Arabii Saudyjskiej w dniach 3-15 stycznia.